Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV’ın işlettiği havalimanına “Karbon Akreditasyon Sertifikası”

14 Haziran, 2013 | 12:00

TAV'ın işlettiği havalimanına "Karbon Akreditasyon Sertifikası" TAV Havalimanları tarafından işletilen Tunus Enfidha Havalimanı, ACI Europe’un karbon akreditasyonu sertifikası aldı.

Tunus Enfidha Havalimanı, Afrika kıtasında bu sertifikayı alan ilk işletme oldu.

Tepe Akfen Vie (TAV) Havalimanları tarafından işletilen Tunus Enfidha Havalimanı, Uluslarası Havaalanları Konseyi (ACI) Europe’un karbon akreditasyonu sertifikasını Afrika kıtasında alan ilk işletme oldu.

TAV açıklamasına göre, havalimanı işletmecilerinin küresel çatı örgütü Uluslararası Havalanları Konseyi (ACI World) ve onun Avrupa kolu ACI Europe’un genel kurulları, TAV Havalimanları’nın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Konferans ve fuar etkinliği kapsamında, TAV Havalimanları adına karbon akreditasyonu sertifikasını TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Eda Bildiricioğlu aldı.

Gecede, Üsküp Havalimanı’na da 2 milyondan az yolcu kategorisinde Avrupa’nın en kaliteli havalimanı ödülü verildi.

Açıklamaya göre, TAV Havalimanları tarafından yaklaşık 500 milyon avro yatırımla inşa edilen ve Aralık 2009’da faaliyete geçen Enfidha Havalimanı çevreci uygulamalarla öne çıkıyor. Ülkenin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan havalimanı, enerji verimliliği, atık yönetimi, su yönetimi gibi alanlarda yeni teknolojilere sahip. ACI Europe tarafından 2009’da başlatılan Havalimanı Karbon Akreditasyonu programına İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa havalimanları da katılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı geçtiğimiz yıl ikinci seviye olan azaltım aşamasına geçti.

Üsküp, Balkanlar’ın bağlantı merkezi oluyor

TAV’ın işlettiği Üsküp Havalimanı da ACI Europe tarafından 2 milyondan az yolcu kategorisinde Avrupa’nın en kaliteli havalimanı seçildi. TAV Havalimanları, Makedonya’da başkent Üsküp’ün yanı sıra bölgenin önemli turizm merkezlerinden Ohrid havalimanının da işletmesini üstleniyor. Üsküp’ü Balkanlar’ın bağlantı merkezi haline getirmek üzere çalışan TAV, kısa sürede çok sayıda yeni havayolu ve destinasyonu Üsküp’e çekti. Son olarak Wizz Air, Üsküp Havalimanı’nı Avrupa’daki operasyon üsleri arasına aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa’nın en kaliteli havalimanı, Enfidha Havalimanı, Karbon Akreditasyon Sertifikası, TAV, TAV haberleri, TAV Havalimanları, TAV Karbon Akreditasyon Sertifikası, Tunus, Tunus Enfidha Havalimanı, Tunus haberleri, Üsküp Havalimanı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları