Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV’ın işlettiği havalimanına “Karbon Akreditasyon Sertifikası”

14 Haziran, 2013 | 12:00

TAV'ın işlettiği havalimanına "Karbon Akreditasyon Sertifikası" TAV Havalimanları tarafından işletilen Tunus Enfidha Havalimanı, ACI Europe’un karbon akreditasyonu sertifikası aldı.

Tunus Enfidha Havalimanı, Afrika kıtasında bu sertifikayı alan ilk işletme oldu.

Tepe Akfen Vie (TAV) Havalimanları tarafından işletilen Tunus Enfidha Havalimanı, Uluslarası Havaalanları Konseyi (ACI) Europe’un karbon akreditasyonu sertifikasını Afrika kıtasında alan ilk işletme oldu.

TAV açıklamasına göre, havalimanı işletmecilerinin küresel çatı örgütü Uluslararası Havalanları Konseyi (ACI World) ve onun Avrupa kolu ACI Europe’un genel kurulları, TAV Havalimanları’nın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Konferans ve fuar etkinliği kapsamında, TAV Havalimanları adına karbon akreditasyonu sertifikasını TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Eda Bildiricioğlu aldı.

Gecede, Üsküp Havalimanı’na da 2 milyondan az yolcu kategorisinde Avrupa’nın en kaliteli havalimanı ödülü verildi.

Açıklamaya göre, TAV Havalimanları tarafından yaklaşık 500 milyon avro yatırımla inşa edilen ve Aralık 2009’da faaliyete geçen Enfidha Havalimanı çevreci uygulamalarla öne çıkıyor. Ülkenin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan havalimanı, enerji verimliliği, atık yönetimi, su yönetimi gibi alanlarda yeni teknolojilere sahip. ACI Europe tarafından 2009’da başlatılan Havalimanı Karbon Akreditasyonu programına İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa havalimanları da katılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı geçtiğimiz yıl ikinci seviye olan azaltım aşamasına geçti.

Üsküp, Balkanlar’ın bağlantı merkezi oluyor

TAV’ın işlettiği Üsküp Havalimanı da ACI Europe tarafından 2 milyondan az yolcu kategorisinde Avrupa’nın en kaliteli havalimanı seçildi. TAV Havalimanları, Makedonya’da başkent Üsküp’ün yanı sıra bölgenin önemli turizm merkezlerinden Ohrid havalimanının da işletmesini üstleniyor. Üsküp’ü Balkanlar’ın bağlantı merkezi haline getirmek üzere çalışan TAV, kısa sürede çok sayıda yeni havayolu ve destinasyonu Üsküp’e çekti. Son olarak Wizz Air, Üsküp Havalimanı’nı Avrupa’daki operasyon üsleri arasına aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa’nın en kaliteli havalimanı, Enfidha Havalimanı, Karbon Akreditasyon Sertifikası, TAV, TAV haberleri, TAV Havalimanları, TAV Karbon Akreditasyon Sertifikası, Tunus, Tunus Enfidha Havalimanı, Tunus haberleri, Üsküp Havalimanı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları