Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV, Küba ile görüşmelere başladı

12 Ağustos, 2016 | 07:35

TAV, Küba ile görüşmelere başladı TAV, Küba Jose Marti Havalimanı’nın işletme ve geliştirme hakkı için Küba hükümeti ile birebir görüşmelere başlandığını duyurdu.

TAV Havalimanları Holding, şirkette yüzde 38 hisseye sahip ortağı Aeroports de Paris ve Bouygues Batiment International ile birlikte, Küba‘nın başkenti Havana’da bulunan Jose Marti Havalimanı’nın işletme ve geliştirme hakkını içeren imtiyaz sözleşmesi için Küba hükümeti ile birebir görüşmelere başlandığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, söz konusu imtiyaz sözleşmesinin, havalimanının geliştirme, genişletme ve işletim hakkını içerdiği kaydedildi.

Açıklamada, bu proje ile birlikte, 2015 yılında yaklaşık 5 milyon yolcuya hizmet veren Havana Jose Marti Havalimanı’nın, 2020 yılında 10 milyon seviyesinde yolcuya hizmet verecek kapasiteye ulaşmasının öngörüldüğü de belirtildi.

İmtiyaz sözleşmesinin ayrıca ülkenin batısında yer alan San Antonio de los Banos Havaalanı’nın geliştirme projesini de içerdiği kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aeroports de Paris, Bouygues Batiment International, Havana, Havana Küba, Jose Marti, José Marti Havalimanı, Jose Marti havana, KAP, Küba, TAV, TAV küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları