Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV Havalimanları’nın kurumsal yönetim notu yükseldi

24 Ağustos, 2013 | 15:45

TAV Havalimanları'nın kurumsal yönetim notu yükseldi Kurumsal yönetim derecelendirme kuruluşlarından ISS Corporate Services, TAV Havalimanları’nın kurumsal yönetim notunu 10 üzerinden 9,39 olarak açıkladı.

TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları’nın geçen yıl 10 üzerinden 9,24 olan kurumsal yönetim notu, bu yıl 9,39 seviyesine ulaştı. 44 şirketin yer aldığı Borsa İstanbul (BIST) Kurumsal Yönetim Endeksi’nde ilk sırada yer alan TAV Havalimanları, geçen yıl da ilk sıradaydı.

Açıklamada görüşüne yer verilen TAV Havalimanları Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen, geçen yıl tahsis edilen kurumsal yönetim notunun, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yukarı yönlü revize edilmesinden duyduğunu memnuniyeti dile getirerek, “İşletmesini üstlendiğimiz ve sayısı on ikiyi bulan havalimanlarımızın, tüm çevresel, ekonomik ve sosyal faaliyetlerinde olduğu gibi, yürütmekte olduğumuz her iş ve projede sürdürülebilirlik temelinde hareket eden bir şirketiz” ifadelerini kullandı.

Bu yıl beşinci kez değerlendirmeye alınan kurumsal yönetim notunu bir kademe daha yukarı taşıyabilmelerinin, kurumsal yönetim anlamında da sürdürülebilir bir yapıya ve bilince sahip olduklarını gösterdiğini kaydeden İlgen, “Bugün sayısı 24 bine yaklaşan çalışanımızla ülkemize, paydaşlarımıza ve tüm menfaat sahiplerimize daha güvenli ve öngörülebilir bir gelecek yaratabilmenin uğraşı içerisinde olan TAV Havalimanları için, kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik anlayışı kurum kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak kalmaya devam edecektir” değerlendirmelerini yaptı.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) konuya ilişkin ilke kararı çerçevesinde, TAV Havalimanları’nın pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu alt başlıkları altında yapılan ağırlıklandırılmış değerlendirme sonuçları şöyle gerçekleşti:

Alt Kategoriler                                   Ağırlık      Alınan Not        Tahsis Edilen Not
Pay Sahipleri                                      0,25        92,62                 9,26
Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık             0,35        96,59                 9,65
Menfaat Sahipleri                                0,15        94,53                 9,45
Yönetim Kurulu                                   0,25        91,31                 9,13
Toplam                                                 1         93,97                 9,39

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BIST, Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi, havalimanları, Kurumsal yönetim, Nursel İlgen, Sermaye Piyasası Kurulu, TAV, TAV Havalimanları, TAV Havalimanları İşletmesi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları