Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV Havalimanları, ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’ne katıldı

03 Ekim, 2013 | 10:36

tav-havalimanlari TAV Havalimanları, Interpromedya tarafından düzenlenen ve 13. yılında “Daha Hiçbir Şey Görmediniz” sloganıyla bilişim profesyonelleri ve iş insanlarını buluşturan ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’ne katıldı.

TAV Havalimanları açıklamasına göre, TAV Havalimanları Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen zirvede yerini alırken, TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran ve TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül de farklı panellerde deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

TÜBİDER tarafından organize edilen “Mega Projeler için Bilişim Sektöründe Yeterli ve Yetkin İnsan Kaynağı​mız​ Var mı?” başlıklı panelde, sanayi toplumundan bilişim toplumuna geçildiğini belirten Güleryüz Onaran, şunları kaydetti:

“Günümüzde dünyada havacılık sektörü, 20 bin ticari uçak, 5 milyar yolcu, 2 bin ticari havalimanı ve havayollarının yer aldığı büyük ve gittikçe de büyüyen bir sektör. Bu kadar hacimli bir sektörün önemli oyuncularından olan TAV Bilişim Hizmetleri, 2012 itibarı ile 20 farklı şirkete ve 3 kıtada 22 havalimanına, yerel ve küresel havalimanı çözümlerini birçok kanaldan gelen verilerin analiz edilerek tek bir çatı altında adreslenmesiyle sunuyor.”

Onaran, bu kadar büyük sayısal değerlerin olduğu bir sektörde iş ortaklarını ve yolcularını mutlu edebilmenin en önemli misyonları olduğunu aktararak, bu misyonu gerçekleştirebilmek için arka planda çalışan çok büyük bir sistem ve ekip olduğunu, yetkin ve donanımlı insan kaynağıyla tüm bunları başarabileceklerini kaydetti.

Sistemin eksiksiz, zamanında ve düzenli çalışabilmesini sağladıklarına dikkati çeken Onaran, bilişim sektörü için kaliteli insan kaynağı yaratmanın ve ülke ekonomisine kazandırmanın, eğitim sisteminden, sivil toplum kuruluşlarına, yerel yönetimden özel sektöre kadar herkesin sorumluluk alanında olması gerektiğini ifade etti.

“Hakkımızda ne konuşulduğunu dinliyor ve sohbete dahil oluyoruz”

“Sosyal Medyada Kriz ve Algı Yönetimi” başlıklı panelde konuşan Bengi Vargül ise sosyal yaşam alanları olan havalimanlarında yolcu beklentilerini takip etmek ve çözüm üretmek için sosyal medyanın önemli bir olanak sunduğunu vurguladı.

Vargül, TAV Havalimanları olarak tüm operasyonların odağında yolcu memnuniyetinin yer aldığını belirterek, yolcularla iletişim kurmak için başlıca mecralardan biri olarak görülen sosyal medyada aktif olarak yer aldıklarının altını çizdi.

Takip raporlarına göre, sadece havalimanı kelimesiyle sosyal medyada her gün ortalama 5 bin ileti, web üzerinde de 3500’ün üzerinde içerik gördüklerini anlatan Vargül, şunları kaydetti:

“Böylesi bir veri bize markamız hakkında ne konuşulduğunu açık bir şekilde gösterirken, aynı zamanda olası krizlerin ilk işaretlerini de görmemizi sağlıyor. Artık herkes bilgiye gerçek zamanlı olarak ulaşabiliyor ve neyin gerçek olup olmadığını kolaylıkla anlıyor. Dolayısıyla bir şey satmaya çalışmak yerine gerek olmak, ya göründüğün gibi olmak ya da olduğun gibi görünmek markalar için de önem kazanıyor. Sosyal medyada etki, insanlara dokunan, hayatıyla alakalı içerik oluşturmaktan ve bu içeriği doğru şekilde iletebilmekten geçiyor.

Sürekli bağlantıda olma hali, sosyal ve akıllı olmayı gerektiriyor. Çok amaçlı, çok katmanlı ve birbiriyle bağlantıda olarak bir ağ oluşturan hizmetler, ürünler ve çözümler öne çıkıyor. TAV Havalimanları, inovasyonu odağına alan ‘smart’ bir marka olarak bu değişime uyum gösterdi ve böylece tüm paydaşlarımız için katma değer yaratan uygulama ve hizmetleri geliştiriyoruz. Değişime uyumun odağında da kesintisiz iletişim yatıyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bengi Vargül, Bilişim Zirvesi, Binnur Güleryüz Onaran, Haliç Kongre Merkezi, ICT Summit NOW, ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, TAV, TAV Bilişim Hizmetleri, TAV Havalimanları, TÜBİDER,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları