Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV Havalimanları, hacı adaylarına hizmette sınır tanımıyor

17 Eylül, 2013 | 10:16

tav-haci-adaylarina-hizmet TAV Havalimanları, İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları’ndan hareket eden hacı adaylarını Türkiye’den uğurlayıp, Suudi Arabistan’da işlettiği Medine Havalimanı’nda karşılamaya başladı.

TAV’dan yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan’ın Medine kentine gelen hacı adayları, burada da havalimanının işletmesini üstlenen TAV yetkililerince karşılandı.

12 Eylül’de Türkiye’den ayrılan ilk kafilede İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 300, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 406 hacı adayı Medine’ye uğurlandı.

Medine’ye ulaşan hacı adayları ardından Mekke’ye hareket edecek. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan hareket edecek 300 kişilik ilk hac kafilesi ise 22 Eylül’de Medine’ye yola çıkacak. Hacı kafileleri 10 Ekim’e kadar Türkiye’den yola çıkacak; dönüş 18 Ekim-10 Kasım arasında gerçekleşecek.

Bu yıl Kabe çevresindeki çalışma sebebiyle Suudi Arabistan’ın ülkelere tanıdığı kotada yüzde 20 azaltmaya gidildi. Türkiye’ye ayrılan kontenjanda14 bin 800 kişilik bir azaltma yaşandı.

Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl 74 bin hacı adayı kutsal topraklara ulaşırken, 2013 yılı için ise 59 bin 200 hacı adayı hac ziyareti yapabilecek. Mart ayında yapılan kura çekiminde toplam 1 milyon 373 bin 185 hacı adayı yer almıştı.

TAV, Medine Havalimanı’nın işletmesini, konsorsiyum ortakları Al Rajhi Grubu ve Saudi Oger ile birlikte geçen yıl üstlenmişti.

2037’ye kadar havalimanını işletecek olan TAV, Medine’de 2015’te hizmete girmesi planlanan yeni bir terminal de inşa ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adnan Menderes Havalimanı, Ankara, Ankara Esenboğa Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Esenboğa Havalimanı, Hacı Adayları, İstanbul, İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Medine, Medine Havalimanı, Suudi Arabistan, Suudi Arabistan Hac, Suudi Arabistan hacı adayları, TAV, TAV Havalimanları, TAV Havalimanları hacı adayları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları