Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV Havalimanları, hacı adaylarına hizmette sınır tanımıyor

17 Eylül, 2013 | 10:16

tav-haci-adaylarina-hizmet TAV Havalimanları, İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları’ndan hareket eden hacı adaylarını Türkiye’den uğurlayıp, Suudi Arabistan’da işlettiği Medine Havalimanı’nda karşılamaya başladı.

TAV’dan yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan’ın Medine kentine gelen hacı adayları, burada da havalimanının işletmesini üstlenen TAV yetkililerince karşılandı.

12 Eylül’de Türkiye’den ayrılan ilk kafilede İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 300, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 406 hacı adayı Medine’ye uğurlandı.

Medine’ye ulaşan hacı adayları ardından Mekke’ye hareket edecek. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan hareket edecek 300 kişilik ilk hac kafilesi ise 22 Eylül’de Medine’ye yola çıkacak. Hacı kafileleri 10 Ekim’e kadar Türkiye’den yola çıkacak; dönüş 18 Ekim-10 Kasım arasında gerçekleşecek.

Bu yıl Kabe çevresindeki çalışma sebebiyle Suudi Arabistan’ın ülkelere tanıdığı kotada yüzde 20 azaltmaya gidildi. Türkiye’ye ayrılan kontenjanda14 bin 800 kişilik bir azaltma yaşandı.

Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl 74 bin hacı adayı kutsal topraklara ulaşırken, 2013 yılı için ise 59 bin 200 hacı adayı hac ziyareti yapabilecek. Mart ayında yapılan kura çekiminde toplam 1 milyon 373 bin 185 hacı adayı yer almıştı.

TAV, Medine Havalimanı’nın işletmesini, konsorsiyum ortakları Al Rajhi Grubu ve Saudi Oger ile birlikte geçen yıl üstlenmişti.

2037’ye kadar havalimanını işletecek olan TAV, Medine’de 2015’te hizmete girmesi planlanan yeni bir terminal de inşa ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adnan Menderes Havalimanı, Ankara, Ankara Esenboğa Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Esenboğa Havalimanı, Hacı Adayları, İstanbul, İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Medine, Medine Havalimanı, Suudi Arabistan, Suudi Arabistan Hac, Suudi Arabistan hacı adayları, TAV, TAV Havalimanları, TAV Havalimanları hacı adayları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları