Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

TAV, ‘Alipay’ seçeneği ile Çinli turistleri çekme peşinde!

15 Kasım, 2018 | 18:16

TAV, Alipay seçeneği ile Çinli turistleri çekme peşinde!

TAV İşletme Hizmetleri, Kopenhag, Frankfurt ve Zürih’te işlettiği primeclass özel yolcu salonlarında Çin’deki en yaygın ödeme yöntemi olan Alipay ile ödeme seçeneği sunmaya başladı.

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV İşletme Hizmetleri, Avrupa’da işlettiği üç “primeclass” yolcu salonunda Alipay uygulamasını başlattı.

TAV, ‘Alipay’ seçeneği ile Çinli turistleri çekme peşinde

TAV’ın Wirecard işbirliğiyle hayata geçirdiği uygulama, Çinli yolcuları hedefliyor. İlk olarak Frankfurt, Kopenhag ve Zürih’te yer alan “primeclass” yolcu salonlarında başlayan uygulama, TAV’ın dünyada işlettiği diğer salonlarda da yaygınlaştırılacak.

TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çin, şu an küresel turizm pazarında ilk sırada yer alıyor. 2017’de Çinli turistler önceki yıla göre yüzde 7 artışla yurt dışına 131 milyon seyahat gerçekleştirdi ve yaklaşık 260 milyar dolar harcama gerçekleştirdi.

Çinli seyahat severler için deneyim, fiyattan daha önemli. TAV İşletme Hizmetleri olarak, misafirlerimize ayrıcalıklı bir seyahat deneyimi sunmak üzere çalışıyoruz. Çin pazarına odaklanma yönündeki çalışmalarımız kapsamında Wirecard ile işbirliğine giderek Alipay uygulamasını üç yolcu salonumuzda başlattık ve çok olumlu geri dönüşler aldık. ” ifadelerini kullandı.

“Çinli turist önemli bir hedef kitle”

Wirecard Seyahat ve Ulaşım Satış Başkanı Jan Rübel ise “TAV İşletme Hizmetleri’ne Alipay hizmetimizi sunarak binlerce seyahatsevere ulaşmak bizim için heyecan verici bir fırsat. Çinli turistler tüm dünyada şirketler için önemli bir hedef kitle oluşturuyor. Tüm dünyada ödeme sistemlerini dijitalleştirme yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alipay, Bora İşbulan, Çinli turist, Jan Rübel, Küresel Turizm, Primeclass yolcu salonu, TAV, TAV İşletme Hizmetleri, Wirecard,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları