Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tatilini tamamlayan gurbetçiler dönüş yoluna geçti

25 Temmuz, 2012 | 13:07

Trakya’daki gümrük kapılarından yurda giriş yapan gurbetçilerin bir bölümü tatillerini tamamlayarak dönüş yoluna geçmeye başladı. Genellikle Kapıkule Sınır Kapısı’nı kullanan gurbetçilerin çıkış sayıları her geçen gün artıyor.

Haziran-Temmuz döneminde Türkiye’de bulunan gurbetçilerin 55 bin civarında aracı çıkış yaptı.

Yetkililer dönüş yolunda herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için gurbetçilere çeşitli uyarılarda bulundu. Yaşadıkları ülkelere doğru yola çıkan gurbetçilerin kaçak malzeme taşımamalarını kaydeden yetkililer, Bulgaristan’ı gündüz geçmek için özellikle sabah saatlerinde sınır kapılarına yönelmemelerini istedi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, bekledikleri seviyede gurbetçilerin yurda girişlerinin gerçekleştiğini söyledi. Girişlerde geçen yıla orana küçük bir artışın olduğuna dikkat çeken Yalçın, “Aldığımız tedbirler sayesinde rakamlar geçen yılla aynı olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Sadece 1 Temmuz 8 saat içinde yaklaşık 5 bin aracın gelmesiyle bir yoğunluk oluştu. Onun dışında şikayetlere konu olacak önemli bir sorun yaşanmadı.” dedi.

Bu yıl Pazarkule Sınır Kapısı’nda sürpriz bir yoğunluğun yaşandığını ifade eden Yalçın, bunun da Bulgaristan’daki taksicilerin gurbetçileri yanlış yönlendirmesinden kaynaklandığını kaydetti. Gurbetçilerin dönüşe geçmeye başladığını dile getiren Yalçın, 1 Haziran – 22 Temmuz arasında 55 bin civarında gurbetçi aracının çıkış yaptığını aktardı. Gurbetçilerin rahat bir çıkış yapması için gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Yalçın, Bulgaristan gümrüğünün giriş işlemlerini belli bir hızda yapması durumunda herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını sözlerine ekledi.

Gurbetçilerden Mehmet Tufan, yurda girişte biraz sorun yaşadıklarını belirterek dönüşünde herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
gurbetçiler, gurbetçiler tatil, Kapıkule Sınır Kapısı, Müslüm Yalçın, Pazarkule Sınır Kapısı, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları