Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tatil harcamalarına uygulanacak taksit sınırı yürürlüğe girdi

15 Ağustos, 2018 | 11:04

Tatil harcamalarına uygulanacak taksit sınırı yürürlüğe girdi

Tatil harcamalarına uygulanacak taksit sınırı yürürlüğe girdi. Banka kartları ve kredi kartlarındaki yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayınlanırken, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda taksit sınırı altı ay olarak belirlendi.

Banka kartları ve kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğü girdi. Tatil ve seyahat harcamalarında taksit sınırı 6 ay olarak belirlendi.

Taksitlere 12 ay sınırı getirildi

Yönetmelikte mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ay olarak sınırlandırıldı.

Belirlenen bu süre, elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde altı ay, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanacak.

Somut hizmeti içermeyen ürünlere taksit yok!

Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında ise taksit uygulanmayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Banka kartları, Resmi Gazete, Seyahat harcaması, Taksit sayısı, Taksit sınırlaması, Tatil harcamaları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları