Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tatil dolandırıcıları şimdi de sahte site ile kandırıyor!

09 Temmuz, 2018 | 10:17

Tatil dolandırıcıları şimdi de sahte site kandırıyor!

Tatil dolandırıcıları şimdi de sahte site kandırıyor. Sahte internet siteleriyle Türkiye’deki onlarca lüks otelin web sitesini taklit eden dolandırıcılar, yayınladıkları telefon numaralarıyla rezervasyon kabul ederek tatil paketlerini pazarlıyor.

Kurdukları sahte internet siteleriyle lüks otelin web sitesini taklit eden dolandırıcılar, yayınladıkları telefon numaralarıyla rezervasyon kabul ederek tatil paketlerini satıyor.

Tatil dolandırıcıları şimdi de sahte site kandırıyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada, internet sitelerinde dolandırıcılığın önüne geçebilmek için yeni sistemleri uygulayacaklarını söyledi.

Bağlıkaya: Dijital bir plakalandırma sistemine geçeceğiz

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Biz her zaman vatandaşlarımıza yetkili olmayan yerlerden alışveriş yapılmamasını söylüyoruz. Biz seyahat acenteleri olarak internet sitelerinde yeni bir uygulamayla dijital bir plakalandırma sistemine geçeceğiz.

Dolayısıyla o acentenin yasal olup olmadığı o barkodun üstüne gidip tıklandığında acentenin bütün sicili; sahibi kim, gerçekten belgeli mi değil mi, kaç yıllık acentedir, sermayesi nedir bunlara kadar görülebilecek şekilde acente web sitelerini güncelleyeceğiz” diyerek tatile gidecek olan vatandaşlara dolandırıcılar konusunda uyarılarda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Acente, Firuz Bağlıkaya, Sahte site, Tatil, Tatil dolandırıcıları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı, Türsab, Web sitesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları