Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Venedik Gettosu 2016’ya hazırlanıyor

03 Aralık, 2014 | 16:11

Tarihi Venedik Gettosu dahilindeki müze ve sinagogların onarımının, gettonun kuruluşunun 500’üncü yılı olan 2016’da tamamlanması bekleniyor.

Venedik Yahudi Müzesi ve kentin üç tarihi sinagogunun onarımı için 12 milyon dolar bütçe ayrıldı.

Venedik Mirası Konseyi’nin yaptığı açıklamaya göre onarım çalışmaları, Venedik Gettosu’nun kuruluşunun 500. yılı olan 2016 yılında tamamlanacak. Şalom’un haberine göre, Venedik Gettosu onarımı için uluslararasında toplanan bağışlar konseyin başkanı Joseph Sitt ile annesi bir Auschwitz kurtulanı olan Yahudi moda tasarımcısı başkan yardımcısı Diane von Furstenberg tarafından yönetilmekte.

İtalya Kültür Bakanlığı’nın Venedik temsilcisi Renata Codello, UNESCO’nun bu bölge için planladığı onarım programının gözlemciliğini yapacak.

1953’te kurulan Venedik Yahudi Müzesi 1516’da Yahudilerin adeta hapsedildiği Venedik Gettosu’nun merkezinde yer almakta. Getto içindeki sinagoglardan ikisi halen günlük duaların yapıldığı, basit dış cephelerine rağmen iç dekorasyonları bir mücevher gibi süslü, geçmişleri 16. yüzyıla ait tarihi değeri çok yüksek mekanlar olarak nitelendirilmekte.

Sanatı ve Tarihi Venedik Karnavalı ile yaşayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Kültür Bakanlığı, İtalya Kültür Bakanlığı venedik, karnaval video, karnaval videoları, Renata Codello, Renata Codello venedik, Venedik, Venedik Getto, Venedik Gettosu, Venedik italya, venedik karnavalı video, Venedik Mirası Konseyi, Venedik müze, Venedik sinagog, venedik video, venedik videoları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları