Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Venedik Gettosu 2016’ya hazırlanıyor

03 Aralık, 2014 | 16:11

Tarihi Venedik Gettosu dahilindeki müze ve sinagogların onarımının, gettonun kuruluşunun 500’üncü yılı olan 2016’da tamamlanması bekleniyor.

Venedik Yahudi Müzesi ve kentin üç tarihi sinagogunun onarımı için 12 milyon dolar bütçe ayrıldı.

Venedik Mirası Konseyi’nin yaptığı açıklamaya göre onarım çalışmaları, Venedik Gettosu’nun kuruluşunun 500. yılı olan 2016 yılında tamamlanacak. Şalom’un haberine göre, Venedik Gettosu onarımı için uluslararasında toplanan bağışlar konseyin başkanı Joseph Sitt ile annesi bir Auschwitz kurtulanı olan Yahudi moda tasarımcısı başkan yardımcısı Diane von Furstenberg tarafından yönetilmekte.

İtalya Kültür Bakanlığı’nın Venedik temsilcisi Renata Codello, UNESCO’nun bu bölge için planladığı onarım programının gözlemciliğini yapacak.

1953’te kurulan Venedik Yahudi Müzesi 1516’da Yahudilerin adeta hapsedildiği Venedik Gettosu’nun merkezinde yer almakta. Getto içindeki sinagoglardan ikisi halen günlük duaların yapıldığı, basit dış cephelerine rağmen iç dekorasyonları bir mücevher gibi süslü, geçmişleri 16. yüzyıla ait tarihi değeri çok yüksek mekanlar olarak nitelendirilmekte.

Sanatı ve Tarihi Venedik Karnavalı ile yaşayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Kültür Bakanlığı, İtalya Kültür Bakanlığı venedik, karnaval video, karnaval videoları, Renata Codello, Renata Codello venedik, Venedik, Venedik Getto, Venedik Gettosu, Venedik italya, venedik karnavalı video, Venedik Mirası Konseyi, Venedik müze, Venedik sinagog, venedik video, venedik videoları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları