Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Sümela Manastırı ibadete açılacak

28 Mayıs, 2010 | 09:31

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Maçka İlçesi’nde bulunan tarihi Sümela Manastırı’nın, bir günlüğüne ibadete açılacağını açıkladı.

Vali Kızılcık, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bize bildirdiği resmi yazı çerçevesinde, Sümela Manastırı, 15 Ağustos’ta bir günlüğüne ibadete açılacak. Manastırın bir günlüğüne ibadete açılmasıyla tüm inançlara saygılı olma, bu çerçevede daha fazla turisti Trabzon’a çekerek tarih, doğa, kültür turizm merkezi hedefine de bir bakıma hizmet etmiş oluyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Manastırın özellikle Ortodokslar tarafından bir nevi hacı olma yeri olarak değerlendirildiğini söyleyen Vali Recep Kızılcık şöyle devam etti: “Her yıl Gürcistan, Rusya ve Yunanistan’dan gelen turistler, Sümela Manastırı’nı ziyaret etmektedir. Bu çerçevede bu yıl hükümetimizin aldığı karar çok yerinde.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Recep Kızılcık, Sümela Manastırı, Sümela Manastırı İbadete Açılıyor, Tarihi Sümela Manastırı, Tarihi Sümela Manastırı İbadet, Tarihi Sümela Manastırı Trabzon, Trabzon Maçka, Trabzon Maçka Sümela Manastırı, Trabzon Manastır, Trabzon Recep Kızılcık, Trabzon Sümela Manastırı, Trabzon Valisi Recep Kızılcık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları