Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Su Şehri Tokyo keşfedilmeyi bekliyor

07 Eylül, 2016 | 07:08

sumida nehri tokyo Tarihi Su Şehri Tokyo’nun keşfedilmeyi bekleyen çok ilginç özellikleri bulunuyor. Örneğin şehrin su hazinesi…

Yüzyıllar önce Tokyo’ya ‘su şehri’ deniyordu. Ancak daha sonra gelişen teknolojiyle birlikte gökdelenler şehri olarak anılmaya başlandı. Şu anda şehide bir rönesans havası esiyor. Şehrin göl, kanal kısaca tüm su hazinesini birleştirmek için yeni bir projeye başlandı.

Tokyo’da birçok büyük nehir bulunuyor. Ünlü Sumida Nehri de bunlardan biri. Şehirde irili ufaklı yüzden fazla nehir ve göl bulunuyor. Tokyo 17. yüzyılda ‘Edo’ adıyla nehir kenarında kuruldu. Su kanalları arasındaki bağlantılar da şehrin hızla gelişmesini sağladı.

Euronews’da yayınlanan Metropolitans programının son durağı Japonya’nın başkenti Tokyo idi. Euronews mikrofonuna konuşan Hosei Üniversitesi Mühendislik ve Tasarım Bölümü öğretim üyesi Prof. Hidenobu Jinnai Tokyo ile ilgili şunları aktarıyor:

“Tokyo sakinlerinin şehir hayatı su kanallarıyla içten içe bağlantılıdır. Tokyo’nun tıpkı Venedik gibi bir su şehri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şehrin bu özelliği uzun süre önce unutulmuş durumda. Ancak şu anda insanlar Tokyo’nun bu cazibeli yönünü tekrar keşfediyor”

Tarihi köprülerin yenilenmesi dahil birçok farklı proje halihazırda devam ediyor. Nehir kenarlarına kurulan halka açık yeni alanlar büyük ilgi görüyor. Tokyo’nun bazı bölgelerinde liman sahil şeridinde kurulan uzun kordon yolları, gezip dolaşmak için insanların ilgi gösterdiği yerler arasında.

Şehrin dışında çok daha maceralı bir bölge daha bulunuyor

Tokyo’nun batısında bulunan Okutama’da bulunan Tama Nehri, burası başkent Tokyo’ya doğru akıyor.  Kano, rafting ve kayak gibi su sporlarını yapmak için ideal bir yer. Burada size rehberlik edecek birçok insan da bulunuyor. Bu bölgelerde insanlar şehir merkezinin gürültüsünden uzakta nehrin ve doğanın güzelliklerini keşfederek hoşça vakit geçirebiliyor.

Tokyo, 2020 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak. Bu sebeple şu anda şehirde deniz taksileri gibi farklı hizmetler verilmeye başlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sumida Nehri, Sumida Nehri tokyo, Tokyo, Tokyo gezilecek yerler, Tokyo japonya, Tokyo nehir, Tokyo turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları