Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Sille köyünde restorasyon çalışmaları başladı

03 Kasım, 2010 | 18:20

Konya’nın merkez Selçuklu Belediyesi, Sille köyünde bulunan tarihi Mormi ve Orta Camileri ile Aya Elenia Müzesi’ni restore ettiriyor.

Belediye, Sille köyündeki tarihi Mormi ve Orta Camii ile Aya Elenia Müzesi’ni restore ettirmek için kolları sıvadı. Sille köyünde düzenlenen törende konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, restorasyon çalışmalarının aslına uygun bir şekilde yapılacağını söyledi. Tarihe sahip çıkmanın önemine değinen Atalay, tarihi eserlere sahip çıkmanın önemli bir görev olduğunu belirtti. Sille’de 5 bin yıllık medeniyetlerin eserlerinin ortaya çıkarmak için çalıştıklarını söyleyen Atalay, Sille’ye gelecek olan turist sayısını arttırmayı hedeflediklerini anlattı. Ziyarete gelen turistlerin konaklamaları için de gerekli olanakları sağlamak istediklerini bildiren Başkan Atalay, “Amacımız buraya gelen turistlerin konaklama sürelerini arttırmaktır.

Konya’ya gelen turistler sadece Mevlana Müzesi’ni değil, Sille gibi tarihi yerleri de ziyaret edeceklerdir.” dedi. AK Parti Konya İl Başka Vekili Suat Altınsoy ise geleceğe yatırım yapmanın önemli olduğunu söyledi. Tarihi dokuların yapılmasının yeterli olmadığını belirten Altınsoy, bunları korumanın da önemli olduğunu aktardı. Sille köyünde yaşayanların tarihi dokuya sahip çıkması gerektiğine değinen Altınsoy, belediyenin yapmış olduğu restorasyon çalışmalarının önemli olduğunu söyledi. Sille köyünde düzenlene törene Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın yanı sıra, AK Parti Konya İl Başka Vekili Suat Altınsoy, Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AK Parti Konya İl Başka Vekili Suat Altınsoy, Aya Elenia Müzesi, Konya Tarihi Sille köyü, Mormi ve Orta Camii, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Tarihi Sille köyü, Tarihi Sille köyü Haberleri, Tarihi Sille köyü Konya, Tarihi Sille köyü Restorasyon, Tarihi Sille köyü Restorasyon Çalışmaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları