Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Pera Palas Oteli’nin açılışı yapıldı

27 Eylül, 2010 | 13:46

Restorasyonu tamamlanan Beyoğlu’ndaki tarihi Pera Palas otelinin açılışı yapıldı.

İstanbul’da ilk asansörün yapıldığı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün de ofis gibi kullandığı tarihi Pera Palas Oteli’nin restorasyonu tamamlandı.

Otelin açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Vali Hüseyin Çapkın, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile otelin sahibi olan Kalkavan Ailesi de katıldı.

Beşiktaş Turizm Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından 2008 yılından bu yana 23 milyon Euro harcanarak restore edilen tarihi otelin açılışı, Başbakan Erdoğan, İstanbul Valisi Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın ve Kalkavan ailesinin de aralarında bulunduğu toplam 11 kişinin kurdele kesmesiyle gerçekleştirildi.

Başbakan Erdoğan, açılışın ardından yaptığı konuşmada tarihi otelin 1888 yılında kurulduğunu belirterek, bir tarihi esere sahip çıkmalarından dolayı Kalkavan Ailesi’ne teşekkür etti.

Otelin, tarihinde birçok misafir ve devlet konuklarına misafirlik yaptığını belirten Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adeta çalışma ofisi olarak kullandığı ve istikametini belirlediği diyebileceğimiz bir otel olması da ayrıca bir önem taşıyor.” dedi.

Karaköy tünelinin Fransızlar tarafından yapıldığını ve tarihiyle bir önem taşıdığını belirten Erdoğan, Türkiye tarihinde bu otel de kullanıma ilk kez açılan asansörün de tünel gibi bir önem arz ettiğini söyledi.

Pera Palas’ı İstanbul’a kazandırdıklarından dolayı Kalkavan ailesine teşekkür ettiğini belirten Erdoğan turizme ve kültüre hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından otele girerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı oda başta olmak üzere otelde incelemelerde bulundu.

Erdoğan, Pera Palas Oteli’ndeki incelemelerinin ardından da Sultanahmet’te bulunan İslam Eserleri Müzesi’ni ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beşiktaş Turizm Yatırımları Sanayi ve Ticaret, Pera Palas Otel Tayyip Erdoğan, Pera Palas Oteli, Pera Palas Oteli Açılışı, Tarihi Pera Palas Otel Açılışı, Tarihi Pera Palas Oteli, Tarihi Pera Palas Oteli Açılış, Tarihi Pera Palas Oteli Açılışı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları