Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Oturakçı Pazarı restore ediliyor

09 Ocak, 2013 | 12:14

Tarihi Oturakçı Pazarı restore ediliyor Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan Oturakçılar Pazarı’ndaki restorasyon ve sokak sağlıklaştırma uygulama çalışmalarını yerinde inceledi.

Pazar esnafı Başkan Büyükaslan’a yoğun ilgi gösterdi.

Adıyaman Belediyesi tarafından hazırlanan projenin, Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanmasından sonra ihalesi yapılan proje ile Oturakçılar Pazarı’nda çalışma başlatıldı. Bu kapsamda sokak sağlıklaştırma uygulama çalışmaları kapsamında, pazarın bir kısmına uzay çatı yapılıyor.

Pazarı gezerek esnaflarla görüşen Başkan Büyükaslan, yaptığı açıklamada, şehrin en eski ticaret merkezi olan tarihi Oturakçılar Pazarı’nın restore edilerek, cazibe merkezi haline getirilmesi için bir süre önce çalışmaları başlattıklarını belirtti.

Şehrin kuruluşundan bugüne kadar ticaretin merkezi olan pazara güzel bir görünüm kazandırmayı amaçladıklarını kaydeden Büyükaslan, şunları söyledi: “Girişimlerimiz neticesinde, pazarımıza sokak sağlıklaştırma uygulama amaçlı güzel bir proje hazırlandı. Akabinde Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanarak ihale edildi. Proje kapsamında çarşımızın 1. etabında ki kısmın çatı kaplamasını tamamladık. Yağmur suyu olukları döşendi. Çatı altına ahşap döşeme ve LED aydınlatmalar döşenecek. Dükkân siperleri saydam malzeme ile yapılacak. Daha sonra yerler traverten ile döşenecek. Devam eden faaliyetler inşallah kısa sürede tamamlanır ve bu tarihi pazarımızı hem Adıyamanımızın ticaretine, hem de turizme kazandırmış olacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan Oturakçılar Pazarı, Tarihi Oturakçı, Tarihi Oturakçı Pazarı, Tarihi Oturakçı Pazarı restorasyon, Tarihi Oturakçı Pazarı restore,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları