Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Ormana Evleri, Side Müzesi’nde tanıtılıyor

26 Mayıs, 2011 | 10:45

Tarihi Ormana evleri ve dokumaları Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side Müzesi’nde görücüye çıktı.

Antalya’nın İbradı ilçesine bağlı Ormana Beldesi Belediyesi, asırlık Ormana evleri ve dokumalarını kültür turizmine kazandırmak için Side Müzesi’nde Dünden Bugüne Ormana Evleri isimli sergi açtı.

Ormana Belediye Başkanı Mehmet Ayhan Keskin, beldelerinde 150 yıllık 100 hatıllı(harç kullanılmayan) evin bulunduğunu söyledi.

Tarihi evlerin kültür ve eko turizmine kazandırılması için çalışma yaptıklarını belirten Keskin, restorasyonu biten ve bitmek üzere tarihi konakları bu yıl turizme açacaklarını ifade etti. İlk etapta tanıtım amaçlı 40 Avrupalı dağ bisikletçisini ücretsiz 15 gün hatıllı taş konaklarda ağırlamayı hedeflediklerini belirten Keskin, tarihi konakların Alman eko ve bireysel turizmciler tarafından Avrupa ülkelerinde tanıtımın yapıldığını kaydetti.

Keskin, “Tarihi Ormana evlerini turizmine kazandırmak istiyoruz. Ormana’yı ikinci Ankara Beypazarı ve Kastomu yapmak istiyoruz. Evlerimizi alternatif turizme açarak yöre insanına ekonomik girdi oluşmasını sağlamak istiyoruz. Ayrıca Ormana dokumalarının asırlık geçmişi var. İbradı Halk Eğitim Merkezi(HEM) Ormana’da açtığı dokuma kursuyla asırlık kültüre sahip çıkıyor. Ormana Belediyesi olarak üretilen ürünleri satarak hanımların aile bütçesine katkıda bulunmasına yardımcı olmak istiyoruz. Üretilen ürünleri satılması için Ormana’da kültür turizmin bir önce canlanmasını gerekiyor.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, ANtalya evleri, Antalya Sİde, Side, Side Müzesi, Tarihi Ormana, Tarihi Ormana Evleri, Tarihi Ormana Evleri Antalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları