Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Küba otelleri

03 Ağustos, 2016 | 06:58

Hotel Raquel Son yılların en gözde tatil rotası Küba’nın başkenti Havana, tarihi otelleriyle seyahatinizde yeni bir sayfa açıyor. İşte tarihi Küba otelleri…

Küba‘nın ABD’yle ilişkisinin normalleşme sürecine girmesi kısa sürede ülkenin başkenti Havana’nın turist akınına uğramasına neden oldu. Bu güzel şehri keşfetmek kadar tarihin izlerini taşıyan otellerinde konaklamak da çok keyifli. Yıllar boyunca ünlü yazarları, oyuncuları, müzisyenleri ve devlet adamlarını odalarında ağırlayan oteller Küba tarihinin en yakın tanıkları. Sabah gazetesinin Vanity Fair’de yer verilen o otellerden derlediği liste şu şekilde;

Hotel Raquel: İlk bakışta yönetmen Wes Anderson’ın film setini andırıyor. Eskiden tekstil deposu olarak kullanılan bina 2003 yılında otele çevrilmiş. Otel, Yahudi kültürünün Küba sanatı üzerindeki etkisine saygının göstergesi olarak Küba hükümeti tarafından işletiliyor. İflah olmaz romantikler ve balayı çiftleri için ideal bir otel.

Hotel Inglaterra: 1875’te inşa edilen otelin girişinde Gran Cafe el Louvre bulunuyor. Kafede oturup günlük hayatı izleyebilirsiniz.

Hostal Chez Nous: Havana’nın kalbinde, Plaza Vieja’ya bir blok uzaklıkta yer alan otelin üç yatak odası bulunuyor. Odalardan birinin kendi özel terası var. Otelin iç dekorasyonunda koloniyal tarzda mobilyalar dikkat çekiyor.

Hostal Conde de Villanueva: Bir zamanlar Villanueva Kontu Claudio Martinez de Pinillos’un yaşadığı ev, küçük ve samimi bir konaklama yerine dönüşmüş. Lamparilla ve Mercaderes caddelerinin kesiştiği noktadaki Hostal Conde de Villanueva, Havana’daki en davetkar otel.

Santa Isabel: Jack Nicholson ve Sting gibi isimleri ağırlayan otel koloniyal tarzda inşa edilmiş, Geceliği 119 dolar olan otelde kristal avizeler hemen göze çarpıyor. Balkonlu odaları, Havana’nın en eski ve en güzel meydanlarından Plaza de Armas manzaralı.

Hotel Saratoga: 1933 yılında inşa edilen otel, 2005’te yeniden açıldı. Havana’nın en cool oteli olarak biliniyor. Geceliği 179 dolar olan otelde konaklayanlar arasında Beyonce ve Jay Z gibi ünlü isimler bulunuyor. Terasında gün batımını izlemek, odalarından şehir hayatını gözlemlemek paha biçilmez bir keyif.

Hotel Nacional: 1930 yılında inşa edilen göz kamaştırıcı bir otel. Yıllar içinde Churchill, Hemingway ve Sinatra gibi isimleri ağırlamış. Misafirler otelin birbirinden güzel bahçelerinde keyifli vakit geçirip tarihin izlerinin tadını çıkarıyorlar.

Küba Turları, Küba Balayı Turları, Küba Otelleri Hakkında Detaylar İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ernest Hemingway, Havana, havana balayı, Havana Otelleri, Havana turu, Hemingway oteli küba, Hotel Nacional havana, Hotel Nacional küba, Hotel Raquel, Hotel Raquel havana, Küba Balayı, Küba Havana, Küba Otelleri, Küba Turları, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları