Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi konak restore ediliyor

06 Aralık, 2012 | 12:00

Adıyaman Belediyesi tarafından kamulaştırılan tarihi Keleş Konağı’nın restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Adıyaman Kalesi eteğinde bulunan otantik görünümlü konak, restore edildikten sonra yerli ve yabancı turizmin hizmetine sunulacak.

Tarihi evde restore çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, “Kültürel değerlerimizi sahiplenerek turizme kazandırmak ve bu değerlerimizi yeni nesillere aktarmak başlıca görevlerimizdendir. Bu amaçla kalenin eteğinde bulunan tarihi Keleş Konağı’nı aslına uygun olarak restore etmek amacıyla geçen yıl istimlâkini gerçekleştirdik. Bu yıl restore edilmesi için ihalesini yaptık ve ihaleyi alan müteahhit ivedilikle gerekli çalışmalara başladı.” dedi.

Adıyaman’da ilk defa bir konağın restore edildiğini hatırlatan Büyükaslan, “İnşallah en kısa sürede tamamlanarak, bize teslim edilecek. Gerekli faaliyetlerin tamamlanmasıyla birlikte Adıyaman Belediyesi olarak, buram buram tarih kokan bu güzel değerimizi yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adıyaman, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Kalesi, Adıyaman konak, Adıyaman tarihi konak, konak restore, Tarihi konak, Tarihi konak restore, Tarihi konak restore ediliyor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları