Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Kentler’in ‘Uygulama ödülü’ Aldırmaz’a verildi

22 Ekim, 2012 | 15:10

Tarihi Kentler Birliği’nce düzenlenen yarışmada Adana Büyükşehir Belediyesi, ‘Uygulama ödülü’ kazandı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katıldığı törenle aldı.

Antalya’da düzenlenen Restorasyon Renovasyon Kültür Mirası Koruma Fuarı programı kapsamındaki ödül töreni Antalya Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tarihi Kentler Birliği ile çok yakın çalıştıklarını belirterek, “Kentlerimizde tarihi mirasımızın korunması konusunda son dönemde duyarlılık sağlandı. Yerel yönetimlerin tarihi mirasın korunmasıyla ilgili özgün çalışmaları da olumlu etkiler meydana getiriyor.” dedi.

Türkiye’de tarihi koruyup geleceğe taşımak istediklerini anlatan Günay, Türkiye’nin ayağa kaldırıp dünyaya tanıtacağı çok eser olduğunu söyledi. Yarışmada Uygulama ödülü alan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ödülünü Tarihi Kentler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’den aldı. Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ve Kentsel Tasarım Dairesi Başkanı Bahadır Dinçer, KUDEB Müdürü Emine Temuçin ve Adana ekibi ödül sevincisi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte paylaştı.

Tarihi Kentler Birliği etkinliğinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın diyaloğu dikkat çekti. Aldırmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı 2013 ilkbaharında Adana’da yapılacak Tarihi Kentler Birliği toplantısına davet etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana Büyükşehir Belediyesi, Aldırmaz ödül, KUDEB Müdürü Emine Temuçin, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tarihi Kentler, Tarihi Kentler Birliği, Tarihi Kentler Uygulama ödülü, Tarihi Kentler Uygulama ödülü Aldırmaz, Uygulama ödülü, Uygulama ödülü Zihni Aldırmaz, Zihni Aldırmaz, Zihni Aldırmaz ödül,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları