Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi İnci Pastanesi kapandı

10 Aralık, 2012 | 13:07

Taksim’deki tarihi İnci Pastanesi kapandı. Beyoğlu tarihi ve kültürel bir mirasını kaybetti.

68 yıllık İnci Pastanesi, sahibi ve aktivistlerin tüm çabalarına rağmen,tahliye edildi.

NationalTurk‘ün haberine göre,Profiterolleri ile ünlü tarihi İnci Pastanesi’nin tahliye işlemleri sırasında aktivistler ile polis arasında arbede yaşandı.1944 yılında Lucas Zigoridis tarafından kurulan ve Beyoğlu’nun tarihi yapılarından Cercle d’orient Binasında yer alan profiterolü ile meşhur İnci Pastanesi’nin kapatılması İstanbulluları bir hayli üzdü.

Binanın restorasyon projesine takılan İnci Pastanesi’nin tahliyesinin Yargıtay tarafından da onaylanmasının ardından işlemler başlatıldı.

Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin 2010′da açtığı tahliye davasında, İstanbul 8. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararını değerlendiren Yargıtay 6. Hukuk Dairesi, “Tahliye kararının yerinde olduğuna” karar verdi. Davada tahliyeye gerek olmadan da tadilat yapılabileceği yönündeki karşıt görüş ise dikkate alınmadı.

Profiterolü ile ünlü İnci Pastanesi, buraya 12 yaşında çırak olarak adım atan Musa Ateş tarafından işletiliyordu.Musa Ateş, “Tebligat yapılmadı. ‘Şu güne kadar müsaadeniz var. Dükkanları boşaltın denilmedi” diyerek pastanenin kapatılmaması için direndi.

Pastane çalışanları ile polis nezaretindeki görevliler arasında çıkan arbedeye müdahale eden polis, tarafları sakinleştirmeye çalıştı. İş yerindeki masa ve sandalyeler araçlara yüklenirken, pastanenin adı ile özdeşleşen profiteroller de halka dağıtıldı.

Çıkan arbedede polis Deniz Özgür adlı bir genci gözaltına aldı.

Tarihi İnci Pastanesi Video İçin Tıklayınız

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beyoğlu tarihi, inci, İnci kapanıyor, İnci Pastanesi, İnci Pastanesi kapandı, İnci Pastanesi kapanıyor, İnci Pastanesi kapanıyor mu, İnci Pastanesi Musa Ateş, İnci Pastanesi Taksim, kültürel, Kültürel Miras, Musa Ateş, Taksim, Tarihi İnci Pastanesi, Tarihi İnci Pastanesi kapandı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları