Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tarihi Amerikan Konsolosluğu binası otel olacak

23 Haziran, 2009 | 10:10

Tarihi Amerikan Konsolosluğu İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Tepebaşı semtinde bulunan Tarihi Amerikan Konsolosluğu binası, 49 yıllığına işadamı Serdar Bilgili’ye kiralandı.

Tepebaşı’ndaki ABD Konsolosluk binası, 2001 yılında Amerika’da yaşanan İkiz Kule saldırılarının ardından güvenlik gerekçesiyle İstinye’ye taşınmıştı.

4 dönüm üzerine kurulu olan bina boş kalınca, ilk önce işadamı İhsan Kalkavan binayı butik otel yapmak için almak istedi.

ABD Büyükelçiliği de bu teklifi Beyaz Saray’a sordu. Amerikan Senatosu’ndan beklenen karar çok gecikti. Konsolosluk binasını Pera Palas Oteli’nin bir ek binası olarak değerlendirmek isteyen Kalkavan, halen otelde devam eden
restorasyonu bitirmek için 2009 yılı sonunu hedefleyince, konsolosluk
binası teklifinden vazgeçti.

Kalkavan bina ile ilgili olarak, “Biz geri çekildik. Serdar Bilgili aldı. Yaklaşık 4 bin metrekare bir alanı kapsıyor” şeklinde konuştu.

İşadamı Serdar Bilgili ise sadece “Şu anda bu konuda bir açıklama yapamam” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Büyükelçiliği, Beyaz Saray, İhsan Kalkavan, İşadamı Serdar Bilgili, Pera Palas Oteli, Serdar Bilgili, Tarihi ABD Konsolosluğu, Tepebaşı Semti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları