Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tanıtım için Türkiye 2018’de 100 fuara katılım yapacak!

29 Ocak, 2018 | 10:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 yılı Türkiye tanıtım faaliyetleri kapsamında, yedi kıtada “100 turizm fuarı”na katılım sağlanacağını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 yılı Türkiye tanıtım çalışmalarına ilişkin açıklamada bulunuldu. Sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar çeşitliliğinin yükseltilmesi hedefiyle her yıl yurt dışında organize edilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarında Türkiye’nin tanıtımının yapıldığı hatırlatılan açıklamada; 2018 yılı fuar takvimine yer verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, yeni dönemde aralarında ITB Berlin Turizm Fuarı, World Travel Market Londra, Arabian Travel Market, MITT Moskova gibi dünyanın en çok turist çeken etkinliklerin de yer aldığı toplam 100 turizm ihtisas fuarında stant açacak.

Troya ve Kastamonu ön plana cıkıyor

Turizm profesyonellerinin buluştuğu fuarlarda bu yıl Türkiye’nin, Troya ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu’yu ön plana çıkaracağı belirtildi.
Bakanlık tarafından ülke tanıtımı çerçevesinde devam eden yoğun çalışmaların meyvelerinin de toplandığına belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde Madrid’de kapılarını açan Uluslararası Turizm Fuarı FITUR 2018’de, Madrid Fuar İdaresi IFEMA tarafından düzenlenen En İyi Stant Yarışmasında ülkeler kategorisinde Türkiye de ödüle layık görüldü.

Değerlendirme kriterleri arasında profesyonellik, her ürünün pazarlama gereksinimleri ile standın uygunluğu, görüntü ve ürünle standın uyumu çerçevesinde iletişim ve tanıtım kapasitesi, özellikle orijinallik ve inovasyon düzeyiyle ilişkili tasarım yer aldı.”

“Kendimizi pozitif bir hikayeyle anlatıyoruz”

22. EMITT Fuarı’nda konuşan ve 2018 yılında turizm sektörüyle beraber imaj ve destinasyon tanıtım çalışmaları yürüteceklerini kaydeden Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, “Global reklam kampanyamızı Turkey Home olarak sürdürüyoruz. En güçlü aracımız ise sosyal ve dijital medyadır.

Bu, herkesin önem verdiği ve üzerinde durduğu bir konu. Pozitif bir hikayeler ile kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. 2018’de de daha fazla içerik üretip, bireylerle iletişime geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
100 Fuar, Arabian Travel Market, ITB Berlin Turizm Fuarı, Kastamonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Madrid Fuar İdaresi IFEMA, MITT Moskova, Troya, Turizm Fuarı FITUR, Türkiye tanıtım faaliyetleri, World Travel Market Londra,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları