Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Taksim’de vatmanlar İngilizce konuşacak

23 Ekim, 2012 | 11:36

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlügü , nostaljik tramvayı kullanan vatmanlar ile Taksim Tünel’de çalışan operatörlere İngilizce eğitim vermeye başladı.

İETT, İstanbul’un turistik mekanı olan İstiklal Caddesi’nin simgesi nostaljik tramvay ile dünyanın en eski ikinci metrosu Tünel’de çalışan 22 vatman ve operatöre yabancı dil eğitimi vermeye başladı. Verilecek yabancı dil eğitimlerinin İETT’ye ait ulaşım kütüphanesinde gerçekleşeceği ve eğitimlerin Amerikalı öğretmenler tarafından verileceği açıklandı. Yabancı dil eğitiminin yaklaşık 5 ay süreceği kaydedildi.

Vatmanların turistlerle daha etkili iletişim kurması amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını ifade eden İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, “Nostaljik tramvayı ve Tünel’i görmek için dünyanın farklı ülkelerinden birçok turist geliyor. Nostaljik tramvayı, Tünel’i merak eden turist önce vatmana soru soruyor, vatmandan bilgi alıyor. Bu nedenle turistlerle doğru iletişim kurmak mutlak bir ihtiyaç haline geldi. Çalışanlarımızın turistlerle daha etkili iletişim kurabilmesi için nostaljik tramvayı kullanan vatmanlar ile tünel operatörlerine yabancı dil eğitimi vermeye başladık. Vatmanlar alacakları 5 aylık eğitimin sonunda yurt dışından gelen ziyaretçilerin sorularına cevap verebilecek düzeyde İngilizce öğrenmiş olacaklar.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri, Nostaljik tramvay, Taksim, Taksim Nostaljik tramvay, Taksim vatmanlar, Taksim vatmanlar ingilizce,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları