Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tadilatı tamamlanan Picasso Müzesi yeniden açıldı

25 Ekim, 2014 | 10:56

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Picasso Müzesi, beş yıllık tadilattan sonra yeniden açıldı.

Açılış için düzenlenen törende kurdeleyi 5 yıl süren tadilatın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande kesti. Törene Fransa Kültür Bakanı Fleur Pellerin, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve çok sayıda sanatçı da katıldı.

Haziran ayında açılması beklenen müzenin tadilat çalışmalarının uzaması nedeniyle ekim ayında açılacağı duyurulmuştu. Müzenin, Pablo Picasso’nun doğum günü olan 25 Ekim’de açılması da sembolik bir önem taşıyor.

Tadilat sonrası yapılan yeniliklerle, Pablo Picasso’nun 37 salonda 400’e yakın sergilenen eserleri daha rahat görülebilecek. Bu arada müze önümüzdeki iki gün boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
François Hollande, Fransa Cumhurbaşkanı, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Pablo Picasso, Pablo Picasso Eserleri, Pablo Picasso fransa, Pablo Picasso müze, Pablo Picasso paris, Pablo Picasso resimleri, Paris, paris fransa, Picasso Müzesi, Picasso Müzesi açıldı, Picasso Müzesi fransa, Picasso Müzesi paris,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları