Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tadilatı tamamlanan Picasso Müzesi yeniden açıldı

25 Ekim, 2014 | 10:56

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Picasso Müzesi, beş yıllık tadilattan sonra yeniden açıldı.

Açılış için düzenlenen törende kurdeleyi 5 yıl süren tadilatın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande kesti. Törene Fransa Kültür Bakanı Fleur Pellerin, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve çok sayıda sanatçı da katıldı.

Haziran ayında açılması beklenen müzenin tadilat çalışmalarının uzaması nedeniyle ekim ayında açılacağı duyurulmuştu. Müzenin, Pablo Picasso’nun doğum günü olan 25 Ekim’de açılması da sembolik bir önem taşıyor.

Tadilat sonrası yapılan yeniliklerle, Pablo Picasso’nun 37 salonda 400’e yakın sergilenen eserleri daha rahat görülebilecek. Bu arada müze önümüzdeki iki gün boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
François Hollande, Fransa Cumhurbaşkanı, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Pablo Picasso, Pablo Picasso Eserleri, Pablo Picasso fransa, Pablo Picasso müze, Pablo Picasso paris, Pablo Picasso resimleri, Paris, paris fransa, Picasso Müzesi, Picasso Müzesi açıldı, Picasso Müzesi fransa, Picasso Müzesi paris,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları