Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tadilat çalışmaları sona eren Göbeklitepe’de ziyaret kısıtlaması sona erdi!

16 Kasım, 2018 | 12:14

Tadilat çalışmaları sona eren Göbeklitepe'de ziyaret kısıtlaması sona erdi!

Tadilat çalışmaları sona eren Göbeklitepe’de ziyaret kısıtlaması sona erdi. UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’nde yer alan Şanlıurfa Göbeklitepe’deki tadilat çalışmaları sona ererken, alanın rutin ziyarete açıldığı açıklandı.

Türkiye’nin dünyaca ünlü tarihi yerlerinden biri olan ve UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’nde bulunan Şanlıurfa Göbeklitepe’deki tadilat çalışmaları tamamlandı.

Tadilat çalışmaları sona eren Göbeklitepe’de ziyaret kısıtlaması sona erdi

Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Göbeklitepe’nin ziyaretçilere açıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, Göbeklitepe’nin iklimsel koşullardan etkilenmemesi ve ziyaretçilerin alanı daha rahat ziyaret edebilmesi amacıyla üst çatı örtüleri yapımına 2016 Haziran ayında başlandığı ve 2018 yılında tamamlanarak Mart 2018’de ziyaretçiler kontrollü olarak alana alınmaya başlandığı hatırlatıldı.

Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ancak alanda zorunlu olarak devam eden tadilat nedeniyle 13.10.2018 tarihinden itibaren alana ziyaretçiler saat 08:00 / 11:45 saatleri arasında alınmış olup, alandaki çalışmalar 15.11.2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olup, alana ziyaretçiler 16.11.2018 tarihinden itibaren haftanın 7 günü rutin ziyaret saatleri olan 08:00 / 16:30 saatleri arasında kabul edilecektir”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göbeklitepe, Göbeklitepe açıldı, Şanlıurfa, Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları