Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Tac Mahal’e ziyareti azaltmak isteyen Hindistan giriş fiyatını artırdı!

11 Aralık, 2018 | 16:45

Tac Mahal'e ziyareti azaltmak isteyen Hindistan giriş fiyatını artırdı!

Tac Mahal’a gelen ziyaretçi sayısının azaltmak için çareyi fiyatları arttırmakta bulan Hindistanlı yetkililer, kendi vatandaşları için giriş ücreti 5 kat yükseltti. Yabancı turistler için giriş ücretinin ise 16 dolardan 19 dolara çıkarılması isteniyor.

Tac Mahal’a gelen ziyaretçi sayısının azaltmak için çareyi fiyatları arttırmakta bulan Hindistan hükümeti, kendi vatandaşları için giriş ücreti 5 kat yükseltti. Yabancı turistler için giriş ücretinin ise 16 dolardan 19 dolara çıkarılması isteniyor.

Tac Mahal’e ziyareti azaltmak isteyen Hindistan giriş fiyatını artırdı

Hindistan hükümeti tarihi Taç Mahal’i aşırı ziyaretçiden korumak adına ilginç önlemler alıyor. Hindistan bu kapsamda Tac Mahal’e ziyaretçi girişini azaltmak için ücretleri yükseltti. Taç Mahal’in milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmesinden endişe duyan Hindistanlı yetkililer, ziyaretçi sayısını azaltmak istiyor.

WTS kalitesi ile Hindistan Turu sizi bekliyor!

Ziyaretçi sayısındaki aşırı artışın yarattığı zararları azaltmak isteyen Hindistanlı yetkililer, bu amaçla eskiden sadece 50 Rupi olan yerli misafir giriş fiyatını beş kat arttırarak 250 Rupi’ye (3 Euro) çıkarttı. Yabancıların eskiden ödedikleri 16 US dolar fiyatını da az bulan yetkiler, yabancı turistlerden de şimdi 19 dolar istiyor. Hindistan’da bir yetkili, yapılan fiyat artışlarını ziyaretçi sayısını % 20 düşürebileceğini belirtti.

Tac Mahal’i 2016’da 6.5 milyon kişi ziyaret etti

Uzmanlar, Taç Mahal’in sürekli artan ziyaretçi sayıları, beyaz mermerden yapılmış olan muhteşem binada oluşan zararları da arttırdığın altını çiziyor. Taç Mahal, en çok yerli turistler tarafından ziyaret ediliyor. Hindistanlı yetkililer, Taç Mahal’in günlük ziyaretçi sayısını 40 bine düşürmeyi hedeflemekte.

UNESCO kültür mirası statüsünde olan Taç Mahal, senede bir kaç milyon turist tarafından geziliyor. Şah Cihan tarafından vefat eden eşi Mumtaz Mahal için yaptırılan Taç Mahal’in 2016 yılında 6.5 milyon kişi tarafından ziyaret edildiği ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Hindistan Hükümeti, tac mahal, UNESCO kültür mirası, Ziyaretçi Sayısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları