Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Swissotel çalışanları eyleme başladı

22 Temmuz, 2015 | 07:06

Swissotel çalışanları eyleme başladı Zam alamadıkları ve sendikasızlaştırma baskısı altında oldukları belirtilen Swissotel çalışanlarının eyleme başladığı iddia edildi.

2.7 milyar dolar servetiyle Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alan Hüsnü Özyeğin’in sahibi olduğu Swissotel’de işçiler eylemde. Star’dan Kaan Zenginli’nin haberine göre; işçiler, zam alamadıklarını ve sendikasızlaştırma baskısı altında olduklarını belirtiyorlar. Otelde çalışan 350 sendikalı işçiden 101’inin istifa ettiği öğrenilirken, Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Başkanı Cemal Bakındı, ‘otelde renovasyon yapılacak’ gerekçesiyle 200 kişinin işten çıkarıldığını ifade etti.

Renovasyon sonrası sendikalı işçilerin yerine dışarıdan yeni işçi alındığını açıklayan Bakındı, yeni alınan işçilerin ‘sendikaya üye olmayacaksınız’ şartıyla işe alındığını iddia etti. Bu nedenle Swissotel’de sendikanın düştüğünü kaydeden Cemal Bakındı, çoğunluğu bulabilmek için 600 işçiye ulaşmaları gerektiğini, ancak otel yönetiminin bunu istemediğini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüsnü Özyeğin, Hüsnü Özyeğin kimdir, Hüsnü Özyeğin otel, Swissotel, Swissotel eylem, Swissotel haberleri, Swissotel sendika,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları