Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Swissotel çalışanları eyleme başladı

22 Temmuz, 2015 | 07:06

Swissotel çalışanları eyleme başladı Zam alamadıkları ve sendikasızlaştırma baskısı altında oldukları belirtilen Swissotel çalışanlarının eyleme başladığı iddia edildi.

2.7 milyar dolar servetiyle Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alan Hüsnü Özyeğin’in sahibi olduğu Swissotel’de işçiler eylemde. Star’dan Kaan Zenginli’nin haberine göre; işçiler, zam alamadıklarını ve sendikasızlaştırma baskısı altında olduklarını belirtiyorlar. Otelde çalışan 350 sendikalı işçiden 101’inin istifa ettiği öğrenilirken, Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Başkanı Cemal Bakındı, ‘otelde renovasyon yapılacak’ gerekçesiyle 200 kişinin işten çıkarıldığını ifade etti.

Renovasyon sonrası sendikalı işçilerin yerine dışarıdan yeni işçi alındığını açıklayan Bakındı, yeni alınan işçilerin ‘sendikaya üye olmayacaksınız’ şartıyla işe alındığını iddia etti. Bu nedenle Swissotel’de sendikanın düştüğünü kaydeden Cemal Bakındı, çoğunluğu bulabilmek için 600 işçiye ulaşmaları gerektiğini, ancak otel yönetiminin bunu istemediğini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüsnü Özyeğin, Hüsnü Özyeğin kimdir, Hüsnü Özyeğin otel, Swissotel, Swissotel eylem, Swissotel haberleri, Swissotel sendika,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları