Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suyun ödüllü tapınağı: Shang-Du

07 Temmuz, 2009 | 11:18

Xanadu otel Antalya Belek’teki Xanadu Otel’in SPA merkezi, Shang-Du’da teknolojinin tüm olanaklarıyla mistik Uzakdoğu uygulamaları bir arada. Merkez, aynı zamanda diyet mutfağı, inceltici masajlar ve kişiye özel diyet uygulamalarıyla öne çıkıyor.

Kelime anlamı “alışılmışın dışında, muhteşem yer”. Yedi ayrı dilde anlamı da yazılışı da aynı: XANADU. Ve Antalya’da Belçika’nın Pegase Wellness ödülünü alan SPA Merkezi Shang-Du’yu da içinde barındıran Xanadu otel, adının tesadüfi olmadığını hizmet anlayışıyla kanıtlıyor. Xanadu ve Shang-Du SPA’nın esin kaynağı ise 13. yüzyılda Kubilay Han devrinde Moğolistan’da bulunan Shang-Du sarayı. Shang-Du, İpek Yolu’ndan geçen birçok ünlü gezgin ve Marco Polo’nun eserlerinde inanılmaz güzellikteki bahçeleri, altın ve kuş motifleri ile bezenmiş evleri, hayvanları ve çiçekleri olan etkileyici bir yer olarak da tarif ediliyor.

Suyun tarihte tanrısallaştırılmasının nedenini Shang-Du’da anlamak mümkün. Gürül gürül akan su Xanadu’da onlarca şekle girmiş, püskürmüş, akmış, coşmuş, dalga olmuş, müzik olmuş, masaj olmuş, buhar olmuş, ılınmış, ısınmış, kaynamış, soğumuş, bin bir çiçek kokusuyla karışmış…..

Hem ruha hem bedene iyilik olmuş. Ona havuzlar, jakuziler, terapi küvetleri, imbikler, musluklar, şadırvanlar, kurnalar, saunalar, şok havuzları, kanallar yapılmış. Devasa, 3500 metrekarelik bir alana yayılan SPA merkezi Shang-Du’ya, profesyonel yöneticileri, profesyonel personeli, müthiş mimarisi ve mistik dekorasyonu da eklenince dünyanın en iyi SPA’larının arasında yer alması pek de zor olmamış.

The Pleasure Dome yani Mutluluk Sarayı konseptiyle oluşturulan Shang Du SPA’da sihirli atmosferleriyle terapi odalarının, güzellik spa’nın ve ayurveda bakımlarının yapıldığı özel odaların yanında suitler de bulunuyor. Her suitte majesti yatağı, jakuzi, masaj yatakları ve özel sauna var. Saunalar alışılmışın dışında geniş penceresiyle müthiş bahçe manzarasına açılıyor. Bin bir gece masallarının sultanları gibi ağırlanmak da cabası. Çiftlere özel Forever in Love, Romantic Rendezvous ve Mystical Silk Road diye adlandırılmış değişik bakım paketleri var SPA’da. Kral Suiti ise özel SPA dairesi, özel geniş jakuzisi, sauna ve buhar odası, duşu ve havuzuyla rüya gibi SPA günleri sunuyor. Hint baş masajı ise hem mutluluk veriyor hem de saçlara sağlık kazandırıyor.

Suyun, Uzakdoğu masajlarının, teknolojinin bir arada konukların hizmetine sunulduğu Shang Du’da yorgun bedenler yalnızca dinlendirilmiyor forma da sokuluyor. Uzakdoğulu uzman ellerden türlü türlü masajlar, terapilerin yanı sıra diyet mutfağında hazırlanan özel mönüler ince ve formda bir bedene ulaşmayı kolaylaştırıyor. Merkezin diyet uzmanı Banu Sarper, her konuk için özel diyet listelerini hazırlamakla kalmıyor yalnızca Shang Du’ya özgü yiyecek ve içecekler de hazırlatıyor. “Bizim amacımız konuklarımızı mahrumiyet diyetleriyle hızla zayıflatmak değil, eğitmek, sık sık severek yiyecekleri sağlıklı, hafif, lezzetli öğünler hazırlayarak onlara bir yaşam biçimi sunmak” diyor diyetisyen Banu Sarper. Yani geçiçi incelik yerine, yaşam boyu, sağlıklı ve formda bir vücut vaat ediliyor Shang Du’da.

Asuman Aydın / Cumhuriyet gazetesi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Belek, Belek otelleri, Belek SPA, Belek tatil köyleri, Pegase Wellness, Shang-Du, SPA, Xanadu, Xanadu otel, Xanadu otel SPA,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları