Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suya bırakılan 4 caretta caretta uydudan takip edilecek!

25 Mayıs, 2018 | 16:55

Suya bırakılan 4 caretta caretta uydudan takip edilecek!

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, Deniz Kaplumbağası Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi görevlilerince uydu takip cihazı yerleştirilen 4 caretta caretta uluslararası sulara bırakıldı.

Ortaca ilçesinin Dalyan Mahallesi’ndeki Deniz Kaplumbağası Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) görevlilerince uydu takip cihazı takılan dört caretta caretta uluslararası sulara bırakıldı.

İztuzu Sahili’nde DEKAMER görevlilerince kabuğu temizlenen 4 deniz kaplumbağasına uydu takip cihazı yerleştirildi.

İl Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan ve Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan tarafından “Kayra”, “Zeynep”, “Ayşe” ve “Defne” isimleri verilen caretta carettalar, açıkta bekleyen Sahil Güvenlik botuna alındı.

Caretta carettalar, Türk ve İtalyan bilim adamları, Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Mehmet Uzuner ve DEKAMER görevlilerinn eşliğinde uluslararası sulara bırakıldı.

DEKAMER Müdürü ve Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Kaska, merkezin Türkiye’de ve uluslararası alanlarda önemli çalışmalara imza atıldığını belirtti.

Kaplumbağaların nereye, nasıl göç edeceğini takip edilecek

Caretta carettaları denizin ortasından, uluslararası sulara Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın yardımıyla bıraktıklarını belirten Prof. Dr. Yakup Kaska, kaplumbağaların nereye, nasıl göç edeceğini takip edileceğini ifade etti.

Yakup Kaska, deniz kaplumbağalarının nerede dolaştığı, ne kadar hızla göç ettiği gibi elde edilecek verilerin bilim dünyasına ışık tutacağını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Caretta Caretta, Dalyan, DEKAMER, Muğla, ORtaca, Prof. Dr. Yakup Kaska, Takip, Uydu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları