Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suudi Arabistan’da kadınlar tek başlarına seyahat edebilecek!

12 Ocak, 2018 | 18:56

Suudi Arabistan’da yapılacak yeni düzenleme ile 25 yaş ve üzeri kadınlar, yanlarında ailelerinden erkek bir üye olmadan tek başına seyahat edebilecek.

Suudi Arabistan’da yapılacak yeni düzenlemeyle 25 yaş ve üzeri kadınların yanlarında ailelerinden erkek bir üye olmadan tek başına seyahat edebileceği kaydedildi. Suudi Arabistan’da, kadınlara ehliyet verilmesi kararının ardından başka bir adım daha geldi.

“Haç ve Umre ziyaretlerinin haricinde”

Suudi Arabistan Turizm ve Ulusal Miras Komitesi (SCHT) Genel Müdürü Ömer El Mübarek, 25 yaş ve üzeri kadınların Suudi Arabistan’ı tek başına ziyaret edebileceklerini açıkladı.

“Turist vizesi, tek girişlik vize olacak ve en faz 30 gün geçerli sayılacak” diyen Mübarek, vize uygulamasının iş, hac ve umre ziyaretlerinden bağımsız olduğunu ifade etti.

Mübarek, ayrıca turizm komitesinin IT departmanının turist vizelerinin çıkarılması için bir elektronik sistem oluşturduğunu belirtti.

Kızıldeniz’de 50 ıssız adaya turizm projesi

Turizm sektörünü canlandırmak isteyen Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Kızıldeniz’de 50 ıssız adada inşa edilecek bir tatil merkezi ile uluslararası turizm projesini gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Eylül ayında yayınladığı kararnameyle kadınların ehliyet alarak araç kullanmasına imkan sağlanacağını duyurmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kadınlara seyahat, Kızıldeniz, Ömer El Mübarek, SCHT, Suudi Arabistan, Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Suudi Arabistan Turizm ve Ulusal Miras Komitesi (SCHT) Genel Müdürü, Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları