Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suudi Arabistan’a 5 bin villa inşa edilecek

05 Ekim, 2010 | 09:51

Dubai merkezli inşaat firması Arabtec Holding’in Suudi Arabistan’da 1.33 milyar dolar değerinde 5 bin adet villa inşa edecek.

İnşaatın, Arabtec Suudi Arabistan tarafndan gerçekleşirileceği ve siparişin de Suudi Binladin Grubu tarafından verildiği öğrenildi.

Bölgedeki en büyük müteahhitlik firmalarından olan Arabtec Holding, yaptığı yazılı açıklamada Suudi Arabistan’ın doğu bölgesinde yer alan yeni bir yerleşim merkezinde yapılacak villa inşaat ve zemin hazırlama işlerinin 48 ay süreceğini belirtti.

Arabtec Yönetim Kurulu Başkanı Riad Kemal, ‘Giriştiğimiz yeni proje, Suudi Arabistan’ın Arabtec için stratejik önemini gösteriyor. Bu, Riyad Prenses Nura Üniversitesi projesi dahilinde yaptığımız 46 binanın ardından ülkede bize verilen ikinci büyük proje oldu.’ dedi.

Kaynaklara göre Arabtec Suudi Arabistan’ın hisselerinin yüzde 40’ı Dubai Arabtec Holding’e, yüzde 35’lik hisse Suudi Binladin Grubu’na bağlı CPC Hizmetler’e ve yüzde 20’lik hisse de Prime Uluslararası Grup Hizmetleri’ne ait.

Uzmanlar, küresel ekonomik durgunluğun ardından özellikle Arabtec gibi büyük inşaat firmalarının Dubai ve genel olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki projelere olan bağımlılıklarını azaltarak Suudi Arabistan, Katar ve Suriye gibi yeni pazarlara yöneldiğini ifade ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arabtec Holding, Arabtec Holding Suudi Arabistan, Arabtec Holding Villa İnşaatı, Arabtec Yönetim Kurulu Başkanı Riad Kemal, Dubai Merkezli Suudi Arabistan, Dubai Villa, Suudi Arabistan, Suudi Arabistan Villa, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
mehmet ali yeter
30 Ekim, 2011

ben rusyanın değişik yerlerinde ambar sorumlusu olarak çalıştım.şu an çeçenistan grozny penta stroyda iş makinaları sevkiyatı ve hakediş duzenleme sorumlusu olarak çalışıyom.uygun görürseniz sizlerle devam etmek isterim.tel no +79640748526-+905352323086

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ekim 30th, 2011 at 01:38 mehmet ali yeter mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları