Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sürücüsüz otobüsler havalimanına geliyor!

26 Mart, 2018 | 10:21

Surucusuz otobusler havalimanina geliyor

Havalimanlarında sürücüsüz otobüs dönemi başlıyor. Sürücüsüz otobüsler, önümüzdeki birkaç sene içinde şehir içi ve şehir dışı ulaşımda yolcuların en büyük yardımcısı olacak. İngiltere’nin en işlek havalimanı olan Gatwick’te personel taşımak için sürücüsüz otobüsler kullanılacak.

Havalimanlarında sürücüsüz otobüs dönemi başlıyor. Sürücüsüz otobüsler, önümüzdeki birkaç sene içinde şehir içi ve şehir dışı ulaşımda yolcuların en büyük yardımcısı olacak. İngiltere’nin en işlek havalimanlarından olan Gatwick’te personel taşımak için sürücüsüz otobüsler kullanılacak.

İngiltere’nin en büyük ikinci havalimanı Gatwick’te, yolcuların uçaklarına taşımak için otonom otobüsler kullanılması planlanıyor. Yolcuların havalimanı içinde ulaşımlarını sağlayacak bu otobüsler için testlerin, yaz aylarında başlayacağı belirtildi.

İlk etapta yolcu taşınmayacak

Altı ay sürecek olan testler ile ulaşım güvenliğinin sağlanması ve servis maliyetlerinin azaltılması planlanıyor.

Güney ve kuzey terminallerinde başlanacak bu testlerde, ilk etapta yolcu taşınmayacak. İlk olarak havalimanı çalışanlarına odaklanılacak. Otonom otobüsler, havalimanı personellerini iki terminal arasındaki ulaşımını sağlayacak.

Yazılım şirketi Oxbotica tarafından yürütülecek denemeler başarıyla tamamlandığı takdirde, birkaç yıl sonra yolcu taşınma işleminin de bu otobüsler ile yapılabileceği ifade ediliyor.

Her sene yaklaşık 45 milyon ziyaretçinin Gatwick Havalimanı’nı kullandığı tahmin ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gatwick Havalimanı, İngiltere, Oxbotica, Sürücüsüz otobüsler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları