Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suriye’deki iç karışıklık Karadeniz turizmini etkiledi

01 Temmuz, 2011 | 17:24

Doğu Karadeniz’i son yıllarda en çok ziyaret eden Suudi Arabistanlı turistlerin, 2011 turizm sezonunda Suriye engeline takıldığı bildirildi.

Suriye’de yaşanan iç karışıklık nedeniyle karayolundan Türkiye’ye geçiş yapamayan Suudiler, havayolu ulaşımının ise aktarmalı ve pahalı oluşu nedeniyle Trabzon’a gelemedikleri ve sezon öncesi yaptırdıkları rezervasyonları iptal ettirdikleri belirtildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), sorunun çözümü için Türk Hava Yolları’ndan (THY) Suudi Arabistan-Trabzon arasında yaz sezonunda uçak seferleri düzenlenmesi talebinde bulundu.

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, özellikle Doğu Karadeniz’de, Suudi Arabistanlı turistlerin bölgeye ulaşım zorluğu çektiği yönündeki şikâyetlerin oda turizm komisyonunda değerlendirildiğini söyledi.

Bölgeyi en fazla Suudi Arabistanlı turistlerin ziyaret ettiğini belirten Hacısalihoğlu, komisyonun yaptığı inceleme sonucu, bu ülkeden gelen turistlerin en çok karayolunu kullandıkları, ancak Suriye’deki iç karışıklık nedeniyle karayolunun güvenli olmaması nedeniyle havayoluna yöneldiklerini vurguladı. Bu nedenden dolayı, Suudi Arabistan’dan Doğu Karadeniz’e yapılan rezervasyonlarda iptaller yaşandığını ifade eden Hacısalihoğlu, “Bu iptallerin yaşanmaması için Suudi Arabistan-Trabzon arasında bu yaz sezonunda direkt uçak seferleri konulması bölge turizmi için büyük bir ihtiyaç olmuştur. En azından Suriye’deki karışıklık normalleşip karayolu açılana kadar THY’nin desteği büyük önem taşıyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 turizm sezonu, Suriye, Suriye Haberleri, Suudi Arabistanlı turistler, Suudi turistler, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları