Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suriye’ye ait yolcu uçağı,Ankara’dan ayrıldı

11 Ekim, 2012 | 15:35

Suriye’ye ait yolcu uçağı,Ankara’dan ayrıldı…

Malzemelerine el koyulan Suriye Havayolları’na ait Şam uçağı, Türkiye’den ayrıldı.

Türk jetleri tarafından Ankara’ya indirilen Suriye’ye ait yolcu uçağı,9 saatlik bekleyişin ardından Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ayrıldı. Moskova’dan gelen uçak, saat 02.30 sıralarında içindeki yolcularıyla birlikte Şam’a hareket etti.

Uçak, içindeki askeri malzemelere incelenmek üzere el konulduktan sonra 9 saat kaldığı Ankara Esenboğa Hava Limanı’ndan ayrıldı.

Esenboğa Havalimanı’na dün akşam indirilen Suriye’ye ait Moskova-Şam seferini yapan uçağın kargosunda, yolcuların tahliye edilmesinin ardından arama yapıldı.

Bu sırada çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Aramanın ardından uçağın yolcularıyla birlikte gitmesine izin verildi. Yolcuların yeniden alındığı uçaktaki malzemelere incelemelerin tamamlanması ve sonraki işlemler için el konuldu. Uçak, saat 02.30′da Esenboğa Havalimanı’ndan kalkış yaptı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, olayın ardından yaptığı açıklamada, uçakta “sivil uçuşlarda bildirim yapılması gerekip de olması meşru olan unsurlar dışında mahzur telakki edilebilecek unsurlar olduğunu” söylemişti. Türk havayolu şirketlerine de güvenli olmadığı gerekçesiyle Suriye hava sahasını kullanmamaları uyarısında bulunulmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Esenboğa Havalimanı, Suriye, Suriye Haberleri, Suriye uçağı Ankara, Suriye uçağı Türkiye, Suriye uçak, Suriye yolcu uçağı, Suriye yolcu uçağı Ankara, T, Türk jetleri, Türkiye, Türkiye Suriye, Türkiye Suriye savaş,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları