Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suriye ve Türkiye arasındaki gidiş gelişlerde vize istenmeyecek

18 Eylül, 2009 | 10:11

Suriye ve Türkiye arasındaki gidiş gelişlerde vize istenmeyecek Türkiye ve Suriye arasındaki gidiş gelişlerde artık vize istenmeyecek.

Bölge halkı, vizenin kalkmasıyla Suriye’deki akrabalarını istedikleri zaman ziyaret edebilecek. Vize haberi, bölgedeki işadamlarını da heyecanlandırdı.

Gaziantep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı Mehmet Taşdemir, “Evlatları gurbete gitmiş bir aile bu uygulama ile bir araya geldi. Bu şekilde birkaç ülke daha var. Onların da bir araya gelmesini temenni ediyorum.” diyor. Onca Turizm şirketi sahibi Coşkun Öner, sevincini, “Derin bir nefes aldık.” cümlesiyle özetliyor. Öner, iki ülke arasındaki yakınlaşmanın sınır illerinde faaliyet gösteren esnafa olumlu yansıdığına işaret ediyor.

Suriye ile gerçekleştirilen işbirliği, iş dünyası tarafından memnuniyetle karşılandı. Türkiye’nin 29 Arap ülkesinden toplam 460 milyonluk bir nüfusa hitap ettiğine işaret eden Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Başkanı Doğan Narin, alınan kararın yerinde bir uygulama olduğunu söyledi. Suriye ile Türkiye arasında son 4 yılda ilişkilerin önemli bir ivme kazandığına dikkat çeken Narin, Suriyeli turistlerin bundan sonra tatil için ilk tercihinin Türkiye olacağını ifade etti. Ayrıca vizenin kaldırılmasıyla birlikte turizm faaliyetlerinin de önemli bir ivme kazanacağını anlattı. Nüans Tur vize sorumlusu Rukiye Güner Hanal, iki ülke arasında vizelerinin kaldırılmasıyla Suriye’ye gidecek turistlerin artacağını söyledi. Geçen yıl karayoluyla 800, havayoluyla 300 kişiyi bu ülkeye taşıdıklarını anlatan Hanal, hedeflerinin bunu üç katına çıkarmak olduğunu belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başkanı Mehmet Taşdemir, HÜRSİAD, Suriye, Suriye Haberleri, Suriye Tur, Suriye Türkiye, Suriye Vize, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye Vize Suriye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları