Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suriye uyruklu hırsız güvenlik kamerasına yakalandı

05 Eylül, 2011 | 17:53

Gaziantep’e gelen Suriyeli turist, giyim mağazasında bir kişinin çantasından cüzdanını çalarken güvenlik kameralarına yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri Bürosu ekiplerine, devriye görevleri esnasında bir mağazada alışveriş yapan bayanın cüzdanının çalındığı anons edildi. Timler, Gaziler Caddesi üzerindeki adresi giderek, mağazanın güvenlik kamerasının kayıtlarını incelemeye aldı. Güvenlik kamerası kayıtlarındaki araştırma neticesinde şüpheli bir bayanın eşgaline ulaşıldı. Yapılan çalışma sonrası eşgale uyan S.A isimli Suriye uyruklu bayan, durdurulmak istendi. Şüpheli, kalabalıktan faydalanarak kaçmaya çalıştığı esnada da timler tarafından yakalandı. Şüpheli üzerinde yapılan üst aramasında, 980 TL para ve bir adet cep telefonu çıktı. Emniyete teslim edilen S.A hakkında yasal işlem başlatıldı.

Öte yandan, Düztepe mahallesinde yaşanan bir cep telefonu hırsızlığı da işyerinin güvenlik kameralarınca görüntülendi. İki farkı iş yerinden cep telefonu hırsızlığı olayının gerçekleştiği ihbarını alan güven timleri çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde Karatarla mahallesinde bulunan Yeniçeri sokak içerisinde eşkale uyan H.K isimli şahıs takibe alındı. Yapılan takip sırasında şahsın bir iş yerine girerek telefon satmak istediği, iş yeri sahibinin güvenlik açısından kendisinden kimlik fotokopisi istemesi üzerine şahıs şüpheli hareketlerde bulunarak iş yerinden ayrılmaya çalıştı. Bu esnada da ekipler tarafından durduruldu. Şahsın yapılan kontrolünde üzerinden iki adet cep telefonu çıkması üzerine araştırma yapıldı. Araştırmada, telefonların çalıntı olduğu tespit edildi. Emniyette gözaltına alınan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri Bürosu, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, Suriye, Suriye uyruklu hırsız, Suriyeli turist, Suriyeli turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları