Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suriye’ye girişler alınan tedbirlerle sorunsuz gerçekleşti

19 Kasım, 2010 | 12:48

Kurban Bayramı’nın 2., 3. ve 4. günü Suriye’deki akrabaları ile bayramlaşmak için bu ülkeye gitmek isteyen vatandaşlar, Yayladağı Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye giriş yapıyor.

Bu bayram, Yayladağı sınır kapısından 8 bin vatandaş Suriye’ye giriş yapacak. 17, 18 ve 19 Kasım’da giriş yaptıktan sonra 48 saat bu ülkede kalıp, Türkiye’ye dönecekler.

Alınan tedbirler ve kurulan sistemli işleyiş sayesinde vatandaşlar dün sabahın erken saatlerinden itibaren Yayladağı Sınır Kapısı’ndan hızlı bir şekilde giriş yapmaya başladı. Sınır kapısından Yayladağı’na doğru tek sıra halinde sıraya giren araçlara, sigorta kontrolü yapıldı. Sigortası olmayan araçlar bekletilip işlemlerini yaptırmaları istendi. Sigortasız araçlardaki yolcular ise yol kenarlarına oturarak işlemlerin bitmesini bekledi. Evrakları tam olan araçlar hızlı bir şekilde öne alınıp girişlerini yapmaları sağlandı. Bu işlemlere rağmen 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Suriye’ye girişlere sadece araçla izin verildi. Yaya geçişlerine izin verilmedi. Pasaportla girişlere öncelik verildi.

Suriye devleti ise sınır girişini Türk bayrakları ile donatarak gelen vatandaşları sıcak bir ortamda karşıladı. Girişe Türkçe olarak ”Değerli misafirlerimiz, Lazkiye iline hoş geldiniz” yazıları asıldı. Türkiye’den Suriye’ye girişler gece saat 24.00’e kadar devam etti. Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, sabahın erken saatlerinden itibaren sınır kapısına gelerek girişleri kontrol etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kurban Bayramı Suriye, Suriye, Suriye bayram, Suriye devleti, Suriye Geçiş, Suriye Giriş, Turizm Tatil, Turizm Tatil Seyahat, Yayladağı sınır kapısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları