Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Suriye’ye girişler alınan tedbirlerle sorunsuz gerçekleşti

19 Kasım, 2010 | 12:48

Kurban Bayramı’nın 2., 3. ve 4. günü Suriye’deki akrabaları ile bayramlaşmak için bu ülkeye gitmek isteyen vatandaşlar, Yayladağı Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye giriş yapıyor.

Bu bayram, Yayladağı sınır kapısından 8 bin vatandaş Suriye’ye giriş yapacak. 17, 18 ve 19 Kasım’da giriş yaptıktan sonra 48 saat bu ülkede kalıp, Türkiye’ye dönecekler.

Alınan tedbirler ve kurulan sistemli işleyiş sayesinde vatandaşlar dün sabahın erken saatlerinden itibaren Yayladağı Sınır Kapısı’ndan hızlı bir şekilde giriş yapmaya başladı. Sınır kapısından Yayladağı’na doğru tek sıra halinde sıraya giren araçlara, sigorta kontrolü yapıldı. Sigortası olmayan araçlar bekletilip işlemlerini yaptırmaları istendi. Sigortasız araçlardaki yolcular ise yol kenarlarına oturarak işlemlerin bitmesini bekledi. Evrakları tam olan araçlar hızlı bir şekilde öne alınıp girişlerini yapmaları sağlandı. Bu işlemlere rağmen 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Suriye’ye girişlere sadece araçla izin verildi. Yaya geçişlerine izin verilmedi. Pasaportla girişlere öncelik verildi.

Suriye devleti ise sınır girişini Türk bayrakları ile donatarak gelen vatandaşları sıcak bir ortamda karşıladı. Girişe Türkçe olarak ”Değerli misafirlerimiz, Lazkiye iline hoş geldiniz” yazıları asıldı. Türkiye’den Suriye’ye girişler gece saat 24.00’e kadar devam etti. Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, sabahın erken saatlerinden itibaren sınır kapısına gelerek girişleri kontrol etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kurban Bayramı Suriye, Suriye, Suriye bayram, Suriye devleti, Suriye Geçiş, Suriye Giriş, Turizm Tatil, Turizm Tatil Seyahat, Yayladağı sınır kapısı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları