Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sürdürülebilir turizmin temelini çevre oluşturur

27 Nisan, 2013 | 11:43

cevre-sehircilik-bakani Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sürdürülebilir turizmin temelini çevrenin oluşturduğunu söyledi.

Türk turizminin başkentinin Antalya olduğunu belirten Bakan Bayraktar, Türkiye’nin her geçen gün dünyada turizm ağırlamada çıtayı yükselttiğini kaydetti.

Bayraktar, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün eğitim seminerine katıldı. Bayraktar, seminer eğitim konuşması ardından, kongre turizmine hizmet veren Starlight Convention Center Hotel’in Sahibi Ünal Akpınar’dan bölge turizmi hakkında bilgi aldı.

Turizmde Türkiye’nin altıncı sırada olduğunu belirten Bayraktar, 2023 Türkiye vizyonu kapsamında hedeflerinin birinci sıra olduğunu söyledi.

Bayraktar, “Sürdürülebilir turizmin temelini çevre oluşturur. Turizmde çevre ve doğayı korumak çok önemli. Antalya ülke ve dünya turizminde marka bir şehrimiz. Konaklama tesislerimiz dünya standartlarında olduğu için her yıl milyonlarca turist ülkemizi tercih ediyor. Ülkemizin tanımı için kongre turizmi çok önemli.”

Bayraktar, otelin çevre düzenlemesini beğendiğini belirterek, tesisin şeref defterine duygularını yazdı.
Konaklama tesisi sahibi Ünal Akpınar, kongre turizmine hizmet veren otellerinin yılın 12 ayı açık olduğunu ve taleplerin yüzde 60’ını Avrupalı ve Rusların oluşturduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Manavgat, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Erdoğan Bayraktar, Kızılağaç, Kızılağaç Turizm Bölgesi, Manavgat, Turizm, turizm bölgesi, Turizm Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları