Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sürdürülebilir turizmin temelini çevre oluşturur

27 Nisan, 2013 | 11:43

cevre-sehircilik-bakani Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sürdürülebilir turizmin temelini çevrenin oluşturduğunu söyledi.

Türk turizminin başkentinin Antalya olduğunu belirten Bakan Bayraktar, Türkiye’nin her geçen gün dünyada turizm ağırlamada çıtayı yükselttiğini kaydetti.

Bayraktar, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün eğitim seminerine katıldı. Bayraktar, seminer eğitim konuşması ardından, kongre turizmine hizmet veren Starlight Convention Center Hotel’in Sahibi Ünal Akpınar’dan bölge turizmi hakkında bilgi aldı.

Turizmde Türkiye’nin altıncı sırada olduğunu belirten Bayraktar, 2023 Türkiye vizyonu kapsamında hedeflerinin birinci sıra olduğunu söyledi.

Bayraktar, “Sürdürülebilir turizmin temelini çevre oluşturur. Turizmde çevre ve doğayı korumak çok önemli. Antalya ülke ve dünya turizminde marka bir şehrimiz. Konaklama tesislerimiz dünya standartlarında olduğu için her yıl milyonlarca turist ülkemizi tercih ediyor. Ülkemizin tanımı için kongre turizmi çok önemli.”

Bayraktar, otelin çevre düzenlemesini beğendiğini belirterek, tesisin şeref defterine duygularını yazdı.
Konaklama tesisi sahibi Ünal Akpınar, kongre turizmine hizmet veren otellerinin yılın 12 ayı açık olduğunu ve taleplerin yüzde 60’ını Avrupalı ve Rusların oluşturduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Manavgat, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Erdoğan Bayraktar, Kızılağaç, Kızılağaç Turizm Bölgesi, Manavgat, Turizm, turizm bölgesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları