Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress’in yolcu sayısı ve geliri 2010′da yüzde 20 arttı

02 Şubat, 2011 | 12:34

SunExpress’in yolcu sayısı ve geliri 2010’da yüzde 20 arttı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2010’daki yolcu sayısını bir önceki yıla oranla yüzde 19.3 artırarak 6 milyon 671 bin 280’e çıkardı.

SunExpress’ten yapılan yazılı açıklamada, şirketin geçen yılı yüzde 18,9’luk artışla toplamda 510,7 milyon euro gelirle kapattığı belirtildi. Firmanın, 2010’da filosunu 5 uçakla büyütmesine rağmen, 2009’daki yüzde 77’lik doluluk oranını yakaladığı bildirildi.

SunExpress’in CEO’su Paul Schwaiger, 2010’un SunExpress’i gelecek 20 yılına hazırlamak için gerçekleştirdikleri yeniden yapılandırmaların yılı olduğunu söyledi.
Tüm ek çabalar, maliyet ve yatırımlara rağmen, şirketin 5’te1 oranında büyümeyi başardığını belirten Paul Schwaiger, “Önümüzdeki seneler için bize oldukça güçlü bir konum oluşturdu. İşlerine çok odaklı ekibimiz sayesinde, müşterilerimize iyi bir hizmet verip değer katabilmeye devam edeceğiz.” dedi.

SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise yenilenen kurumsal kimlikleriyle şirket içinde ve pazarda kabul gördüklerini kaydetti.

Şimdi ikinci büyük adamı atarak Almanya’daki SunExpress şirketini kurduklarını ifade eden Say, “Bu sayede Türkiye turizm pazarında kış mevsiminde yaşanan düşük talebin finansal sonuçlarımıza etkisini azaltmak için fırsatlar sunacağız.” ifadelerini kullandı.

2011’e çok olumlu baktıklarını dile getiren Say, yıl sonu itibarıyla 8 milyondan fazla yolcu taşımayı ve 600 milyondan fazla gelir elde etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lufthansa, Sunexpress, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı, Sunexpress uçuşları, SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, SunExpressin CEOsu Paul Schwaiger, Türk Hava Yolları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
02 Şubat, 2011

Sun Express in yolcu sayisi ge
liri yüzde yirmi degil yüzde
otuzda olabilir.Tabiiki Türki
yeye ucuyor.Türkiye büyük bir
Pazar ucak Sirketleri icin.Sun
Expresin fiatlari ucuz degil
Su an Hamburg dan Izmire bas
ka ucus imkani yok fiati ne
olursa olsun Izmire gelecek yolcu istenileni ödeyecek.Yaz
fiatlari korkunc.Rakibi yok
istedikleri gibi fiat artisin
a gidebiliyorlar.Haftada bir
bazen iki olan ucuslarini za
ten Tur Operoterlerine koltuk
karsiliginda satmis durumda.
Izmir unutulmus bir Sehir.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Şubat 2nd, 2011 at 14:22 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları