Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress ve Pegasus ‘En hızlı büyüyen ucuzcu’ listesinde Avrupa’da ilk 10’da

25 Temmuz, 2018 | 10:36

SunExpress ve Pegasus 'En hızlı büyüyen ucuzcu' listesinde Avrupa'da ilk 10'da

SunExpress ve Pegasus ‘En hızlı büyüyen ucuzcu’ listesinde Avrupa’da ilk 10’da yer aldı. Avrupa’daki ‘Ucuzcu’ LCC pazarının en hızlı büyüyen ilk 10’u listesinde Türkiye’den SunExpress ve Pegasus havayolları girdi. SunExpress kapasitede en küçük büyümede en büyük şirket olarak göz çarpıyor.

Avrupa’daki ‘Ucuzcu’ LCC pazarının en hızlı büyüyen ilk 10’u listesinde Türkiye’den SunExpress ve Pegasus havayolları girdi. SunExpress kapasitede en küçük büyümede en büyük şirket olarak göz çarpıyor.

SunExpress ve Pegasus ‘En hızlı büyüyen ucuzcu’ listesinde Avrupa’da ilk 10’da

Halk adasında ‘Ucuzcu’ olarak bilinen ‘Düşük Maliyetli Havayolu taşımacılığı (Low Cost Carrier-LCC) pazarı ile ilgili yapılan araştırmaya göre, bu pazarın en hızlı büyüdüğü Avrupa’daki ilk 10 listesinde ülkemizden iki şirket da yer aldı.

Yapılan araştırmada Avrupa’nın en büyük ‘Ucuzcu’ havayolu 139 bin koltuk kapasitesi ile RyanAir oldu. Bu şirketi 98 bin koltuk kapasitesi ile easyJet takip etti.

RyanAir koltuk kapasitesi ile en büyük durumdayken, 2017 senesindeki büyüme oranı % 4.2 ile bu alanda faaliyet gösteren firmalar arasında en sonuncu sırada yer aldı.

Türkiye’den listeye giren SunExpess ise Ryan Air’in tersine, 9 binlik koltuk kapasitesi ile pazarın en küçüğü, büyümede ise % 64.2 ile en yakınındakinin iki katıyla ilk sırada bulunuyor.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen LCC firmaları listesine Türkiye’den giren ikinci firma Pegasus’un koltuk kapasitesi 32 bin büyüme oranı ise 6.4.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Easyjet, En hızlı büyüyen ucuzcu şirket, LCC, Low Cost Carrier, Pegasus, Ryanair, Sunexpress,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları