Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress 25. uçağını teslim aldı

11 Kasım, 2010 | 14:34

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, filo büyütme ve yenileme çalışmaları kapsamında Boeing’e sipariş ettiği ve dün Antalya’da teslim aldığı yeni nesil Boeing 737-800 ile filo büyüklüğünü 25 uçağa ulaştırdı.

TC-SNU kuyruk tescilli yeni Boeing 737-800’le birlikte, 5.3 yaş ortalamasıyla Türkiye’nin en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, Türkiye’de, tamamı yeni nesil Boeing 737-800’lerden oluşan tek tip filoya hizmet veren ilk havayolu şirketi oldu.

Yeni uçağın teslimatıyla ilgili bilgi veren SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, “Boeing’den geçen yıl satın aldığımız 6 uçağın teslimatıyla, önemli bir büyüme hamlesini tamamladık. Filo yenileme çalışmaları kapsamında, uzun yıllardır yurt dışı uçuşlarımızda başarıyla kullandığımız 3 adet Boeing 757-200 uçağını iade ettik. Bundan böyle tamamı 737-800’lerden oluşan bir filoyla hizmet vereceğiz. Bu sayede şirket olarak, bakım, eğitim ve işletme giderlerinde önemli oranda tasarruf sağlarken, yeni ve modern uçaklarımızla, yolcularımıza daha kaliteli hizmetler sunacağız. SunExpress yenilikçi hizmet anlayışı ve büyüyen filosuyla, Türk sivil havacılığının önemli oyuncularından biri olmaya devam edecek.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sunexpress, Sunexpress haberleri, SunExpress Uçak Bileti, Sunexpress uçuşları, SunExpress Yolcu Uçağı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları