Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress, Samsun’dan Almanya’ya tarifeli sefer başlatıyor

30 Eylül, 2010 | 14:59

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, bir ilki daha gerçekleştirerek Samsun’dan Almanya’ya tarifeli sefer başlatacak.

Samsun’dan Almanya’nın Frankfurt ve Stuttgart illerine çarşamba günleri yapılacak karşılıklı seferlerin ilki, kış tarifesi kapsamında 31 Ekim’de gerçekleştirilecek.

SunExpress’in Samsun’dan gerçekleştireceği yurt dışı uçuşlarının tanıtımı için Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say katıldı.

Samsun ilinin, son yıllardaki ihracatıyla Türkiye’de ilerleyen bir şehir durumuna geldiğini belirten Hacı Say, “Samsun’dan direkt hatla bölgesel uçuşları gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlerleyen dönemde bu uçuşların sayısını artırmayı planlıyoruz. Antalya merkezli firmamız 2010’da çok büyük bir ivme kazandı. İspanya ve Yunanistan’daki ekonomik sıkıntılar, Türkiye’nin cazibesini artırırken, firmamızın grafiği de ciddi şekilde artış gösterdi. Benzer uygulamayı önümüzdeki dönemde Trabzon’dan da başlatacağız. Bize bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Say, SunExpress ile uçan yolculara, ‘SunPoints’ kampanyası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde aldıkları her biletin bedeli karşılığında belirli bir puan kazandıracaklarını, yolcuların biriktirdikleri bu puanlarla da ücretsiz uçak bileti alabileceklerini kaydetti.

Say, Samsun’u Türkiye’nin 3 büyük şehri İstanbul, İzmir ve Antalya’ya bağlayan SunExpress’in, her gün düzenlenen Samsun-İstanul Sabiha Gökçen uçuşlarını haftada 10’a çıkartacak; iç hatlarda 3, dış hatlarda 2 merkezle haftada karşılıklı 34 uçuş gerçekleştireceklerini vurguladı.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise Samsun’dan yurt dışına ilk defa tarifeli sefer başlatılarak uluslararası havalimanı konumuna ulaşacak olmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. SunExpress’in bu uygulamasının, bölgenin hareketlenmesi bakımından büyük önem taşıyacağını hatırlatan Aksoy, “Samsun ili bu sayede turizm payından daha fazla pay alan bir konuma gelecek. İl Özel İdaresi’nin Turizm Master Planı’nı hızlandırarak Samsun’un cazibesini daha bilimsel bir konuma getirmek için yola çıkacağız. Farklılıklarımızla bölgenin tercih noktası olacağız.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Samsun Almanya Seferleri, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Sunexpress, SunExpress Hava Yolları, SunExpress Samsun Almanya, SunExpress Samsun Almanya Seferleri, Sunexpress seferleri, Sunexpress uçuşları, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları