Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress, müşteri memnuniyeti sertifikası aldı

28 Haziran, 2011 | 10:33

SunExpress, müşteri memnuniyeti sertifikası aldı / Turizm Haberleri

SunExpress, müşteri şikayetlerinin yönetimi konusundaki iş süreçlerinin küresel kalite standartlarına uygunluğunu belgeleyen ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti sertifikasını almaya hak kazandı.

Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk tarifeli özel havayolu olan SunExpress, yolcularına sunduğu hizmetlerin tümü ile ilgili her türlü şikayeti en iyi biçimde yönetmek ve etkin biçimde çözüme kavuşturmak konusundaki uluslararası gereklilikleri yerine getirdiğini belgeledi.

SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, “ISO 10002 standardı, müşteri şikayetlerinin etkin yönetimi için gereken küresel kalite süreçlerini belirliyor. Bir havayolu işletmesi olarak bu standardı yakalayabilmek için şirket genelinde bir müşteri memnuniyet politikası geliştirdik. Kalite Yönetiminden Yer ve Uçuş İşletmeye, Kabin Yönetiminden Dispatch ve Eğitime, Satış ve Pazarlamadan Müşteri İlişkilerine pek çok departmanımızın iş süreçlerinde müşteri odaklı iyileştirmeler yaptık. Bir sonraki hedefimiz; en baştan itibaren şikayete yol açmayacak hizmetleri sunmak.” şeklinde konuştu.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress; Boeing, Nasa, gibi kuruluşları denetleyen NQA’den alınan ISO 9001 Kalite Yönetimi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre Yönetimi sertifikalarının yanı sıra IATA’nın operasyonel güvenlik belgesi IOSA’ya da sahip.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hacı Say, Sunexpress, Sunexpress haberleri, SunExpress mişteri memnuniyeti, SunExpress Sabiha Gökçen, SunExpress sertifika, Sunexpress uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları