Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress, 2011’in ilk 6 ayında gelirlerini %44 artırdı

29 Temmuz, 2011 | 10:25

SunExpress, istikrarlı büyümesini sürdürürek, 2011’in ilk 6 ayında yolcu sayısı, gelirler, uçuş rakamları gibi operasyonel verilerinde yüksek artışlar elde etti.

SunExpress, yılın ilk yarısında %18,6 artışla 3.4 milyon yolcu taşıdı ve gelirlerini %44 geliştirerek 271 milyon Euro’ya yükseltti. Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress, 2011’in ilk 6 ayında ağırlığı dış hatlarda olmak üzere uçuş sayısını %12,3 artırarak 24.236’ya çıkardı.

SunExpress, yaz sezonuna da güçlü bir giriş yaparak, Haziran ayındaki sonuçlarında çift haneli büyüme elde etti. Haziran 2011’de taşınan yolcu sayısı, bir yıl önce aynı döneme oranla %21,6 yükselerek 705.928’e çıktı. Haziran ayı gelirleri ise %45,4 artışla 67.9 milyon Euro olarak gerçekleşti. SunExpress 2011’in Haziran ayını %18 artışla 4.870 uçuş gerçekleştirerek kapattı.

SunExpress’in Almanya’da kurduğu kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya” 2011’in ilk 6 ayı içinde operasyonlarına başladı. Uçuşlarına 8 Haziran’da 3 Boeing 737-800 ile başlayan SunExpress Almanya, faaliyetlerinin ilk 3 haftası içinde 281 uçuş gerçekleştirdi, 42.621 yolcu taşıdı ve 6.2 milyon Euro gelir elde etti. Halen Frankfurt-Antalya hattı ile Alman ve Anadolu şehirleri arasındaki direkt seferleri gerçekleştiren SunExpress Almanya, Ekim ayının sonlarında filosuna 3 Boeing 737-800 daha ekleyecek ve Almanya’dan Türkiye destinasyonlarının yanı sıra Mısır’ın Kızıl Deniz
bölgesine uçacak.

SunExpress’in CEO’su Paul Schwaiger; “SunExpress Almanya’nın başarılı başlangıcından dolayı çok mutluyuz. Yeni şirketimiz, pazara girişinin henüz 3. haftasında 42.000’den fazla yolcumuzu taşımayı başardı. SunExpress markası artık biri Türk, diğeri Alman 2 havayolunu destekleyen tek bir ekipten oluşuyor ve ekip olarak hedefimiz müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek.” dedi. Alman Sivil Havacılık Otoritesi LBA’nın üst düzey yöneticilerinden Hans-Henning Mühlke ve Axel Losansky, SunExpress’in Antalya’daki genel merkezini ziyaret etti ve SunExpress Almanya’nın işletme ruhsatını resmen teslim ederek, ekibi başarılarından ötürü tebrik etti. Paul Scwaiger ise yeni havayolunun birinci önceliğinin, aynen Türkiye’de 22 yıldır faaliyet gösteren SunExpress’te olduğu gibi yüksek operasyonel standartlar ve müşteri memnuniyeti olacağını ifade etti.

SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “Türkiye’nin bu yaz sezonundaki tartışmasız popülaritesi devam ediyor. SunExpress olarak ülkemizin bu büyük turizm potansiyelinin kuvvetli bir destekçisi olmaya devam edeceğiz. Antalya, İzmir ve İstanbul gibi klasik turizm destinasyonlarımızın yanı sıra Anadolu destinasyonlarının da Alman seyahat pazarında gittikçe daha fazla talep görüyor olmasından ve çok canlı iç hat pazarından özellikle mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

SunExpress’te bilet fiyatları herşey dahil olmak üzere iç hatlarda 59.99 TL’den, dış hatlarda 59.99 Euro’dan başlıyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sunexpress, SunExpress biletleri, SunExpress gelirleri, SunExpress hakkında, SunExpress Havayolları, SunExpress ucuz bilet,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları