Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SunExpress ekonomik krize rağmen büyüdü

22 Ekim, 2009 | 17:15

SunExpress Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger, düzenlediği basın toplantısında 2009 yılında havacılık sektörünün çeşitli zorluklar karşısında temkinli hareket etmesine rağmen kendilerinin büyümeye devam ettiklerini söyledi.

Hyatt Regency Otel’de düzenlenen basın toplantısına SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ile birlikte katılan Schwaiger, Ocak – Eylül 2009 döneminde taşıdıkları yolcu sayısını geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 29 artırdıklarını kaydederek, 4 milyon 81 bin kişiye ulaştıklarını belirtti.

Schwaiger, “2009’da güçlü büyümesini sürdüren SunExpress, gelirlerini yüzde 5,9 artışla 329 milyon Avro’ya; uçuş sayısını da yüzde 26,8 artışla 28 bin 246’ya çıkarmayı başardı. Aynı dönemdeki doluluk oranımız da yüzde 1,1 artış göstererek, yüzde 79,4 oldu. Bu yıl sonu itibarıyla 5,5 milyonun üzerinde yolcu taşıyarak, şirket tarihinin operasyonel rekoruna imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Kriz nedeniyle turizm sektöründeki daralmaya rağmen dış hatlardaki başarılı performansı sürdürdüklerini söyleyen Schwaiger, “İç hatlarda ise kayda değer bir büyüme yakaladık. Bu yıl 20’nci senemizi doldurduğumuz Türkiye’de 19 uçağa sahibiz. 2010 yılı içinde teslim edilmek üzere satın aldığımız 6 adet Boeing 737-800 uçağıyla birlikte 25 uçaklık bir filoya sahip olacağız. Böylece operasyon yürüttüğümüz Antalya, İzmir ve İstanbul’da Pazar liderliği için pozisyonumuzu güçlendireceğiz” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hacı Say, Paul Schwaiger, Sabiha Gökçen Havalimanı, Sektörel Turizm Haberleri, Sunexpress, Sunexpress haberleri, SunExpress Sabiha Gökçen, Sunexpress uçuşları, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları