Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sunexpres’in uçak seferlerini iptal etmesi tepki aldı

16 Şubat, 2010 | 09:59

Sunexpres'in uçak seferlerini iptal etmesi tepki aldı SunExpress’in Yenişehir Havalanı’ndan yaptığı iç hatlar seferlerini iptal etmesine ilk tepki tepki CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel’den geldi.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel “Bursa’yı Anadolu’dan, Anadolu’yu Bursa’dan koparamazlar” dedi.

Yenişehir Havaalanı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Millletvekili Kemal Demirel, Bursa’ya yapılan bu haksızlığın giderilmesi için Bursalıları göreve çağırdığını belirtti.

Demirel, “18 Şubat itibari ile Yenişehir’den Trabzon, Erzurum ve Antalya’ya sefer yapan SunExpress’in seferlerini iptal ettiğini öğrendik. Daha önce doluluk oranı yüzde 100 olan Diyarbakır seferleri iptal edilmişti. Biz bunun yeniden açılmasını beklerken şimdi de bununla karşılaştık. Böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Zarar etmeyen bu seferlerin neden iptal edildiğini birileri bize anlatsın. Bu durum Yenişehir ve Bursa’ya yapılan bir haksızlıktır. Doluluk oranı çok az olan ve zarar eden havaalanları çalışırken neden Bursa’da seferler iptal ediliyor?” diye sordu.

18 Şubat’ta Erzurum uçağında hiç yer olmadığına dikkat çeken Demirel, “Bursa Türkiye’nin ekonomisine en fazla katkı sağlayan illerin başında gelirken, böyle bir şeyin neden yapıldığınız kimse bilmiyor. Bizim bu havaalanının açılmasında çok emeğimiz oldu. Şimdi de seferlerin iptal edilmemesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Ben Bursa milletvekili olarak çağrıda bulunuyorum: Bursa’nın bütün milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, hemşehri derneklerini göreve çağırıyorum. Bu haksızlığın bitmesi için gelin hep birlikte elimizi taşın altına koyalım. Bursa’ya kimse sahipsiz zannetmesin. İktidar partisinin en yetkili organları partilerinin bayramlaşmalarında Yenişehir’den Balkanlara uçuşlar başlayacak diye nutuk atıyor, ama iç hat seferlerinin iptal edilmesi karşısında susuyorlar. İktidarın Ulaştırma Bakanlığı nezdinde hemen bu konuyu çözmesini bekliyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, CHP Kemal Demirel, Sunexpres Seferleri, Sunexpres uçak, Sunexpres uçak seferleri, Sunexpres'in uçak seferleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
16 Şubat, 2010

Sunexpres in ucuslarini iptal
etmesinin bir nedeni olmasi ge
rekir.Kamuoyuna hicmi bilgi ve
rmediler.01.04.2010 -itibaren
Yaz sezonu basliyor.Belki bazi
ucaklara ihtiyaci var herhalde
Yaz Sezonu Ucuslari icin,peki
bu iptal edilen yerlere baska
ucaklarin seferleri yokmu.Bel
kide bu iptal edilen noktalara
yanliz Kis Sezonunda ucuyorlar
Ucak Sirketleri ucus yönlerini
kendi programlari dahilinde ya
parlar.Millet vekillerinin ve
ya partililerin cabalari bir
sey ifade etmez.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Şubat 16th, 2010 at 14:47 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları