Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Street Parade 2009 yine nefes kesecek

25 Haziran, 2009 | 11:14

Street Parade Avrupa’nın en büyük tekno festivali olan Zürih Street Parade bu yıl da 8 Ağustos Cumartesi günü yine nefes kesecek.

2001 ve 2004 yıllarında yaklaşık 1 milyon kişinin katıldığı, en kötü sezonunda bile 500-600 bin kişinin çılgınca eğlendiği festival 8 Ağustos’ta dünyanın her yerinden insanları ağırlayacak.

“Demonstration für Liebe, Frieden, Freiheit, Grosszügigkeit und Toleranz”. Yani aşk, barış, özgürlük ve tolerans! mottosuyla ilki 1992’de bin kişinin katılımıyla gerçekleşen festival her geçen yıl katılımcı sayısını artırarak 1 milyona kadar ulaştı.

Her yıl farklı bir mottoyla düzenlenen Zürih Street Parade’nin geçmiş yıllardaki mottolarından bazıları şöyle;

“1998: Her şey senin elinde, 1999: Kelimelerden fazlası, 2000: Aşka inan, 2001: Aşk özgürlük tolerans, 2002: Barış.”

Dünyanın her yerinden gelen insanların tekno müziğe ve eğlenceye doyduğu, alkolün su gibi aktığı festivalin bu yılki mottosu ise;  STILL HAVE A DREAM!

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Müzik festivali turları, Street Parade, Street Parade 2009, Street Parade festivali, Street Parade Techno, Street Parade tur, Street Parade turları, Tekno Müzik Festivalleri, Zurich Street Parade, Zurich Street parade turları, Zürih Street Parade,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları