Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

St. Petersburg’a gitmek için bir neden daha…

22 Eylül, 2014 | 14:48

Rusya’nın kültür başkenti St. Petersburg‘da bulunan Ermitaj müzesi, Avrupa’nın en iyisi seçildi.

St. Petersburg, “kuzeyin başkenti”… Beyaz Geceler şehri… Rusya’nın Avrupalı yüzü… Venedik ve Amsterdam ile ruh üçüzü… Rusya’nın entelektüel başkenti… Daha pek çok vasfıyla St. Petersburg görülmeye değer bir şehir.

TripAdvisor’da yapılan ankette, St. Petersburg yine zirvede yer aldı. Ankette, şehrin simgelerinden Ermitaj müzesi, “Avrupa’nın en iyisi” seçildi. Listenin ikinci ve üçüncü sırasında ise Floransa güzel sanatlar müzesi ve Paris’teki D’Orsey yer aldı.

Ermitaj Müzesi, Top-25 Traveller’s Choice anketinde ise dünya klasmanında üçüncü sırayı aldı. Rusya’nın en iyi müzeleri listesinde ise Ermitaj’dan sonra Tratyakovski müzesi ve Kremlin Silah Müzesi yer aldı.

St. Petersburg Turu İçin Tıklayın

Ermitaj Müzesi Hakkında

Ermitaj Müzesi, Rusya’nın Saint Petersburg şehrinde yer alan bir sanat ve kültür müzesidir. Dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj, 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulmuş, ancak 1852 yılında kamunun hizmetine açılmıştır.

Yaklaşık 3 milyon sanat eserinden oluşan koleksiyonu ile Ermitaj Müzesi, bu alanda dünyanın en büyüğü. Müze, en çok tablo koleksiyonuna sahip olması özelliği ile Guinness Rekorlar Kitabında da yer alıyor.

Kaynak: MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
D'Orsey, D'Orsey müzesi, Ermitaj Müzesi, Ermitaj Müzesi Rusya, Ermitaj Müzsei, Rusya, rusya haberleri, Rusya kültür turu, rusya turu, St. Petersburg, St. Petersburg kültür, St. Petersburg müze, St. Petersburg Rusya, St. Petersburg Turu, Traveller's Choice,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları