Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sri Lanka’nın Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir’de

31 Mayıs, 2013 | 08:31

Sri Lanka’nın Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir'de Sri Lanka’nın Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir’i ziyaret etti.

Herath, “Türkiye ile Sri Lanka arasındaki ilişkiler aslında yeni değil 400 yıllık bir geçmişi var” dedi.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Herath’a, Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Bharathi Davina Wijeratne ve Nevşehir Fahri Konsolosu Mahmut Uluer de eşlik etti.

Herath, Nevşehir’e yeni atanan fahri konsolos Uluer’i ziyaret etmek için geldiği Kapadokya’yı ilk defa gördüğünü söyledi.

Sri Lanka’nın Türkiye ile her türlü ticari ilişkiye açık olduğunu dile getiren Herath, şöyle devam etti:

“Türkiye ile Sri Lanka arasındaki ilişkiler aslında yeni değil, 400 yıllık bir geçmişi var. Türkiye’deki fahri konsoloslarımızın da Sri Lanka da yatırımları var. Bunlar aracılığıyla da ilişkilerimizi pekiştirmeye çalışıyoruz. Turizm ve değerli maden alanında iş birliğimiz var, bunlar devam ediyor.”

Vali Ceylan da Kapadokya bölgesinin konumu itibariyle bir kültür başkenti olduğunu söyledi.

Kapadokya’nın dünyanın her yerinden turist alan bir bölge olduğunu ifade eden Ceylan, “Kapadokya Türkiye’nin önemli bir noktası ve bir kültür başkenti. Bu açıdan sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sri Lanka’dan bölgemize önemli sayıda turist gelmekte. Temennimiz önümüzdeki süreçte bu sayının artmasıdır.”

Vali Ceylan, Herath’a Avanos çamurundan yapılan çini tabak hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Herath, Kapadokya, Kapadokya Bölgesi, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı, Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath, Sri Lanka, Sri Lanka haberleri, Sri Lanka Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir, Sri Lanka Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları