Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sri Lanka’nın Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir’de

31 Mayıs, 2013 | 08:31

Sri Lanka’nın Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir'de Sri Lanka’nın Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir’i ziyaret etti.

Herath, “Türkiye ile Sri Lanka arasındaki ilişkiler aslında yeni değil 400 yıllık bir geçmişi var” dedi.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı ziyaret eden Herath’a, Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Bharathi Davina Wijeratne ve Nevşehir Fahri Konsolosu Mahmut Uluer de eşlik etti.

Herath, Nevşehir’e yeni atanan fahri konsolos Uluer’i ziyaret etmek için geldiği Kapadokya’yı ilk defa gördüğünü söyledi.

Sri Lanka’nın Türkiye ile her türlü ticari ilişkiye açık olduğunu dile getiren Herath, şöyle devam etti:

“Türkiye ile Sri Lanka arasındaki ilişkiler aslında yeni değil, 400 yıllık bir geçmişi var. Türkiye’deki fahri konsoloslarımızın da Sri Lanka da yatırımları var. Bunlar aracılığıyla da ilişkilerimizi pekiştirmeye çalışıyoruz. Turizm ve değerli maden alanında iş birliğimiz var, bunlar devam ediyor.”

Vali Ceylan da Kapadokya bölgesinin konumu itibariyle bir kültür başkenti olduğunu söyledi.

Kapadokya’nın dünyanın her yerinden turist alan bir bölge olduğunu ifade eden Ceylan, “Kapadokya Türkiye’nin önemli bir noktası ve bir kültür başkenti. Bu açıdan sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sri Lanka’dan bölgemize önemli sayıda turist gelmekte. Temennimiz önümüzdeki süreçte bu sayının artmasıdır.”

Vali Ceylan, Herath’a Avanos çamurundan yapılan çini tabak hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Herath, Kapadokya, Kapadokya Bölgesi, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı, Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath, Sri Lanka, Sri Lanka haberleri, Sri Lanka Sabaragamuwa Eyaleti Başbakanı Herath Nevşehir, Sri Lanka Türkiye,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları