Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Srebrenitsa soykırımının yıldönümünde ‘Bosna’ya özel sergi

15 Temmuz, 2013 | 12:10

Srebrenitsa soykırımının yıldönümünde ‘Bosna’ya özel sergi Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi Meryem Durgut’un tarihin ve trajedinin ortak kenti Saraybosna’ya ait fotoğraflarından oluşan ‘Balkanlardaki Masum Şehir; Bosna’ isimli sergisine ev sahipliği yaptı.

Sergide, Meryem Durgut’un objektifinden Srebrenitsa Katliamı’nın 18. yılında ardında bıraktığı acı ve hüzünle yaşamayı öğrenen ve geleceğin umut dolu kentlerinden biri olan Saraybosna’ya ait fotoğraf kareleri yer alıyor.

BOSNA’DA TABİAT VE YAŞAM

Daha önce pek çok kez filmlere ve kitaplara konu olan Osmanlı mimarisinden önemli izler taşıyan şehrin bozulmamış yemyeşil tabiatı ve dar sokakları bu sergide sanatseverlerle buluşturuldu.

Açılışta konuşan ve Bosna ile çocukluğundan bu yana duygusal bir bağının olduğunu ifade eden Sanatçı Meryem Durgut, katliamı insanlık ayıbı olarak nitelendirirken, gözyaşlarına da hakim olamadı.

3 yıldır Bosna’ da çekimler yaptığını dile getiren ve turizm işiyle uğraştığını belirten Meryem Durgut’un her yolculuğunu bir fotoğraf belgeseline dönüştürdüğü ilk kişisel sergisi, 25 Ağustos’a dek sanatseverler tarafından gezilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bosna, Bosna sergi, Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Bosna sergisi, Kültür ve Sanat Merkezi, Meryem Durgut, Sefaköy, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Srebrenitsa soykırımı, Srebrenitsa soykırımı Bosna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları